X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W nowych czasach biblioteki pełnią nową rolę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:36
Współczesne biblioteki coraz mniej przypominają te sprzed kilkunastu lub wiecej lat, w których mówiło się szeptem z szacunku dla słowa drukowanego, i w których unosiła się specyficzna atmosfera trochę przykurzonych książek.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Popartic/Shutterstock

Obecne biblioteki bardziej przypominają skomputeryzowane centra multimedialne, w których udostępnianie książek to tylko jedna z form działalności.

- Biblioteki coraz częściej wychodzą naprzeciw użytkownikowi, czyli dostarczają mu to, co chce - mówi Barbara Morawiec, ekspert bibliotekarstwa. Są specjalne kursy dla młodych mam, a nawet dla całych rodzin, podczas których dzieci mogą wspólnie czytać, a nawet wziąć udział w różnych warsztatach. Są też biblioteki, przy których są kręgielnie albo sale fitness.

Z których bibliotek warto brać wzór? Co to jest książkowóz? Jakie są najnowsze trendy dla tworzenia bibliotek? Kiedy warto zacząć czytać dziecku?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Materiał reporterski: Małgorzata Głogowska

Gość: Barbara Morawiec (autorka i pomysłodawczyni akcji Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy, red. naczelna serwisu „Lustro biblioteki”, red. naczelna czasopisma „Biblioteka publiczna”, kier. Promocji i informacji w Bibliotece Narodowej)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 10.17

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zachęcić Polaków do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 18:30
Goście radiowej Jedynki dyskutowali o poziomie czytelnictwa w Polsce i skuteczności kampanii społecznych, które mają zachęcać do sięgania po książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wciąż ewoluuje"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 14:47
- Ten program został wdrożony jeszcze za poprzednich ministrów, a teraz jest kontynuowany i zmieniany. Składa się z szeregu innych programów, i to bardzo, bardzo różnych - mówi dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windykacja za nieoddanie książki do biblioteki?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:11
Do 15 maja w bibliotekach w całej Polsce obowiązuje abolicja dla dłużników.
rozwiń zwiń