X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warto uczyć się wyrażania emocji, złości też

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:37
Każdy z  nas jest inny i każdy inaczej reaguje na różne sytuacje. Jedni tłumią emocje w sobie, inni wręcz odwrotnie, zachowują się ekspresyjnie, a w ostateczności potrafią wręcz rzucać talerzami.
Audio
  • Jak nauczyć się rozładowania emocji? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: plicka/pixabay

Żadne warsztaty nic nam nie dadzą, jeśli nie przećwiczymy sposobu wyrażania emocji. Bo raczej kiedy jesteśmy doprowadzeni do przysłowiowej szewskiej pasji, to jest za późno na trening. - Proponowałabym, żeby trenować wyrażanie złości w sytuacjach, kiedy jeszcze możemy tę złość opanować - mówi psycholog Monika Dreger.

Zauważa, że we współczesnym świecie towarzyszy nam wiele złych emocji. Potrafimy rozpętać złość do wymiarów bardzo dużych, ale to równocześnie oznacza, że jesteśmy w stanie nad nią zapanować. Podkreśla, że są pewne sytuacje, które warto przemyśleć. - Czy to na pewno są sytuacje, że muszę użyć silnego słowa, że to mnie bardzo zirytowało? Bo może to nie jest sytuacja, która wymaga tak dużej wściekłości - radzi psycholog.

Czym może grozić tłumienie ich w sobie? Jakimi słowami można zastąpić wszechobecne wyrażenie wkurzać? Jakie są jeszcze sposoby rozładowania emocji?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Monika Dreger (psycholog z Warszawskiej Grupy Psychologicznej)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 11.12

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zrobić ze stresu przyjaciela? Rady nie tylko dla maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 12:59
- Dostrzeżenie stresu i zaakceptowanie go pomaga lepiej poradzić sobie w trudnych sytuacjach, jest źródłem energii i sprawia, że ktoś osiąga lepsze wyniki na egzaminach - mówi psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W stresie każda komórka ciała odczuwa zagrożenie"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 19:00
Co czwarty Polak cierpi na co najmniej jedno zaburzenie psychiczne - podaje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Czołowe miejsce zajmują zaburzenia lękowe i depresje, a ich główną przyczyną jest przewlekły stres.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szaleństwo zajęć pozalekcyjnych. Gdzie jest granica zdrowego rozsądku?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:38
Dzieci uczęszczają, często wyłącznie z woli rodziców, na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. W audycji "Cztery pory roku" zastanawialiśmy się, czy to dobrze, kiedy nasze pociechy mają zajęty każdy dzień. 
rozwiń zwiń