Termalne uzdrowienia - Węgry i Słowacja

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 12:20
Ciepłe kąpiele na Węgrzech, czy Słowacji, to nie tylko rozrywka dla całej rodziny, ale także ogrom walorów zdrowotnych. 
Audio
  • Anna Butrym i Adam Gąsior o wodach termalnych (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Węgierską oazą o właściwościach uzdrawiających, okazuje się być termalne, zdatne do użytku, jezioro Heiviz. - To prawdziwa perła Węgier – z zachwytem przyznaje autorka bloga podróżniczego, Anna Butrym. - Dowiadujemy się, że wody termalne to organiczna moc oczyszczania ciała i idealny balsam dla zmęczonej duszy, która potrzebuje wytchnienia w dobie życia w nieustającym pędzie. Zwolennicy aktywnego trybu życia mają szansę zwiedzić większość atrakcji wybierając jako narzędzie komunikacji swój ukochany jednoślad - zachęca Anna Butrym.

Adam Gąsior z portalu podróżniczego "Wasza Słowacja" odkrywa zalety Tatralandii w dużej części uczęszczanej przez polskich turystów. - Przybywający kąpać się w słowackim aquaparku mogą zaszaleć na dostarczających adrenalinę zjeżdżalniach lub zaznać ukojenia w uzdrowisku, w którym poza pozbyciem się toksyn pozbędą sie także toksycznych myśli. Przełamując stare polskie porzekadło często bywa tak, że "swoje chwalimy, a cudzego nie znamy".

Ile kosztuja takie atrakcje? Czy można połączyć rozrywkę z dbaniem o zdrowie? Czy kąpiele w źródłach termalnych mogą pomóc rozwiązać problemy duchowe i fizyczne? Czy kąpiel w odkrytym basenie, gdy na dworze panuje mróz, jest bezpieczna dla zdrowia?  

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Anna Butrym (blog "Węgierska randka") i Adam Gąsior (portal podróżniczy "Wasza Słowacja")

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 9.14

K.A/abi


Czytaj także

Kobiety na maty, czyli co zachęca panie do uprawiania sportów walki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 12:13
Karate, aikido, krav maga – sposób na samoobronę? A może na podniesienie adrenaliny? Nasza reporterka sprawdzała, dlaczego kobiety uprawiają sporty walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie doznań to cecha osobowościowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:52
Escape roomy, bungee, fly spoty, skoki spadochronowe, ekstremalne zjazdy na nartach czy rowerze. Czy to moda, której ulegają zwłaszcza młodzi ludzie czy normalne zachowanie? Komu potrzebny jest w organizmie taki poziom adrenaliny? O tym w rozmowie z psychologiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie i twórczość Stanisława Grzesiuka

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 21:10
Stanisław Grzesiuk był legendarnym bardem stolicy, jego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem. 
rozwiń zwiń