X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Powstania Warszawskiego dobrym pomysłem na ferie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 13:36
W niektórych województwach ferie zimowe się kończą, w niektórych trwają, a jeszcze w innych dopiero się rozpoczynają. Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu przez tych, którzy nie wyjeżdżają na zimowisko jest wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Muzeum Powstania Warszawskiego dla młodych i starszych (Cztery pory roku/Jedynka)
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: tevenet/pixabay

Muzeum został wyróżnione złotym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej przyznawanym najlepszym placówkom ("produktom") turystycznym w kraju. Muzeum istnieje ponad 14 lat.

Karol Mazur z muzeum przekonuje, że muzeum i ekspozycja to tylko punkt wyjścia do szerszej działalności. - Najważniejsze jest, żeby nas odwiedzali i poznawali historię Powstania Warszawskiego poprzez ciekawą ekspozycję multimedialną, ale ważne jest, żeby towarzyszyły temu różne wydarzenia kulturalne, edukacyjne, i żeby wyjść poza tematykę powstańczą - wyjaśnia. Muzeum chce się otwierać na prezentowanie kultury Warszawy i pokazywać ją również w czasach pokojowych.

Dyrektor Jan Ołdakowski podkreśla, że od początku muzeum było nastawione na dzieci. - Kiedy zaczynaliśmy budować muzeum były w Polsce takie placówki muzealne, w których nie można było chodzić z dziećmi. Myśmy założyli, że nasza placówka jest placówką, w której tak trudny temat, jakim jest II wojna światowa, okupacja niemiecka w Warszawie, Powstanie Warszawskie będziemy starali się w sposób dostosowany do wieku odbiorców opowiadać również dzieciom - mówi dyrektor. W trakcie rozmowy relacja z warsztatów organizowanych dla dzieci. 

W jaki sposób są prowadzone zajęcia dla dzieci? Od którego roku dziecko może uczestniczyć w warsztatach? Jakie atrakcje muzeum przygotowało dla dzieci i młodzieży w ferie? Które miejsca należy w muzeum obowiązkowo odwiedzić? Jak zdobyć bilet do muzeum?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Jan Ołdkowski (dyrektor MPW), Karol Mazur (szef działu dydaktycznego MPW)

Materiał reporterski: Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 9.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powstańcy mieli w sobie determinację, o którą dziś byłoby ciężko"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 19:55
- Bardzo podziwiam powstańców. Mieli w sobie taką determinację, do której nie wiem, czy ktoś byłby teraz zdolny - mówi Julia Ukielska, wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Ołdakowski o Powstaniu Warszawskim: Polacy zawsze biją się o swoją wolność

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 08:05
- Spór o Powstanie Warszawskie jest wpisany w dyskusję o tym, kim są Polacy - powiedział na antenie Jedynki dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Gość "Sygnałow dnia" opowiedział o wybuchu zrywu w stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Janiszewski, przewodnik po Warszawie: 1 sierpnia jest warszawskim świętem zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 10:46
– Trzeba pogodzić się z tym, że nie jest moją winą ani zasługą, że los temu miastu, w sam środek lata, wpisał takie smutne święto - powiedział w "Sygnałach dnia" Mieczysław Janiszewski, przewodnik po stolicy.
rozwiń zwiń