X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wikipedia. Encyklopedia, której warto ufać?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:30
W dobie cyfryzacji, bliżej nam do posiłkowania się hasłami z internetowej Wikipedii, niż do pokuszenia się o zaczerpnięcie wiedzy z tradycyjnej encyklopedii.
Audio
  • Rozmowa z Borysem Kozielskim - wikipedystą (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Wikipedia osiągnęła właśnie swoją pełnoletność istnienia. Zakres jej haseł szacuje się na ok. 17 encyklopedii PWN. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez korzystania z Wikipedii. - Uważam, że jest to jej ogromna zaleta, że zmusza korzystającego do ograniczonego zaufania. Można ją współtworzyć bez względu na wiek, praktycznie redagować może ją każdy - mówi Borys Kozielski, redaktor polskojęzycznej Wikipedii.

Przy współtworzeniu internetowej encyklopedii wiedzy wkradł się także przejaw wandalizmu, gdzie ktoś uznał, że "pobawi się" w zmianę danych, wykorzystując zaufanie odwiedzających Wikipedię. - Widzimy każdą ingerencję edytującego treść i jesteśmy w stanie kontrolować to na bieżąco - zapewnia wikipedysta.

Czy warto posiłkować się Wikipedią? Co robić, aby otrzymywać tylko rzetelną wiedzę, z dobrego źródła? Jak wyglądają realia prowadzenia encyklopedii internetowej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Borys Kozielski (wikipedysta)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 11.16

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak dobrze mieć sąsiada. Sąsiad dobry i zły

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:53
Dobry sąsiad jest na wagę złota. Cukier lub marchewkę pożyczy, będzie miał przysłowiowe oko na nasze mieszkanie. Ale sąsiad może być też uciążliwy i doprowadzać nas do szału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzę to żywe stworzenie a nie prezent

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:09
Problem wraca co roku w okresie Bożego Narodzenia. W charakterze prezentu pod choinką nie tylko dzieci, ale i dorośli znajdują pieski, kotki, króliki lub inne zwierzęta. Radość trwa parę dni, a kłopot zaczyna się po świętach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tych zawodach bez problemu znajdziesz zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 14:39
Wydawałoby się, że wśród tych najpilniej poszukiwanych pracowników prym wiodą informatycy. Owszem, są cenieni na rynku pracy, ale zupełnie inna profesja jest powszechnie poszukiwana i to od lat.
rozwiń zwiń