Ubezpieczenia zimowe. Czy święty spokój jest drogi?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 17:27
W obliczu wyjazdu na narty często zapominamy o bardzo ważnej kwestii, jaką jest ubezpieczenie. Jak się okazuje, tego typu niedopatrzenie może kosztować nas nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Audio
  • Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń porusza kwestię ubezpieczeń zimowych (Jedynka/Cztery pory roku)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/CandyBox Images

Złamanie nogi na stoku, gdzie sytuacja wymaga przybycia śmigłowca, może uczynić z jednodniowego wypadu najdroższe wakacje życia. - Zawsze warto jest wykupić ubezpieczenie turystyczne, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i miejsca, do jakiego się udajemy. Zwolennicy górskich eskapad często nie są świadomi tego, że część procedur medycznych jest płatna w innych krajach - przekonuje Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Jak działa NFZ, gdy przebywamy poza granicami naszego kraju? Przed czym chroni karta EKUZ i jak ją uzyskać? Jakie rozszerzenia koniecznie trzeba zaznaczyć w ubezpieczeniu? Z jakimi konsekwencjami możemy się spotkać, gdy nie zadbamy o ubezpieczenie turystyczne? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Agnieszka Durska (Polska Izba Ubezpieczeń)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 11.11

K.A/kwh

Czytaj także

Noszenie dziecka w chuście jest bardzo bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 16:05
Specjaliści twierdzą, że noszenie dzieci w chustach ma szereg zalet. Jakich? O tym doradczynie tzw. chustonoszenia - Daria Lampart i Dominika Rosłońska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybrać trafione prezenty? Spersonalizuj je!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 14:31
Rozpoczął się przedświąteczny szał zakupów. Każdy chce ofiarować bliskim prezenty, które na długo będą przywoływały miłe wspomnienia. A podobno kupowanie trafionych upominków nie jest domeną Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uważaj na wadliwe czujniki czadu. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 16:53
Okazuje się, że do sprzedaży trafiają wadliwe czujniki czadu. Problem jest duży, dlatego UOKiK przeprowadza specjalne kontrole.
rozwiń zwiń