Studniówka. Przełomowe wydarzenie czy impreza jedna z wielu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:32
Rodzice, którzy przychodzą na studniówki obejrzeć poloneza w wykonaniu swoich dzieci, często nie dowierzają, jak przez lata zmienił się charakter tego balu.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: vargazs/Pixabay

Jedno na pewno pozostało niezmienne – uczniowie czekają na tę uroczystość i sumiennie się do niej przygotowują. Są to jednak przygotowania innego typu niż kiedyś.

Białą bluzkę i granatową spódniczkę już dawno wyparły długie eleganckie suknie. Maturzystki spędzają długie godziny u fryzjera i makijażystki, a nierzadko korzystają też z solariów. Przygotowania do studniówki przypominają bardziej przygotowania do wesela. Uczniowie nie chcą samodzielnie wykonywać dekoracji. Muzykę zapewnia dj, a wykwintną kolację – firma cateringowa.

– Młodzież ma tendencję płacenia i przychodzenia na gotowe. Rzadko kiedy zdarzają się osoby, które chcą same coś zorganizować – powiedziała nauczycielka Anna Palińska.   

Jak charakter współczesnych studniówek ocenia gość w studiu, a jak fotograf obsługujący bale studniówkowe i warszawiacy, z którymi rozmawiali nasi reporterzy? O tym w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania.  

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporterzy: Małgorzata Głogowska, Maciej Walecki

Goście: Anna Palińska (nauczycielka)

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 10.15

abi/kw

Czytaj także

Co jest najważniejsze w byciu dobrym ojcem?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 19:11
Często mówi się, że córeczkom bliżej do matek, a synom do ojców. Jak się okazuje – nic bardziej mylnego. Jak być dobrym ojcem i nie zwariować od nadmiaru stereotypów i oczekiwań ze strony społeczeństwa?
rozwiń zwiń