X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

E-PIT. Pięciominutowe rozliczenie z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:15
Urząd Skarbowy teraz sam rozlicza za nas PITY. Dzięki funkcji "online" możemy pozostać w domu, a cała procedura powinna zająć nam raptem pięć minut. Jak wypełnić elektorniczny PIT?
Audio
  • Rozmowa z ekspertem o e-Pitach (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

E-PIT zwalnia podatników z obowiązku składania deklaracji podatkowej, ale nie wyklucza możliwości samodzielnego rozliczenia. Co należy zrobić po zalogowaniu się do systemu rozliczeń? - Widzimy jaką kwotę dochodu uzyskaliśmy w roku 2018 oraz to, że zeznanie zostało przygotowane dla nas w sposób indywidualny. System uwzględnia składki odliczone na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, widoczna będzie kwota podatku wynikająca z całego rozliczenia. Wzięte pod uwagę zostaną także wszelkiego rodzaju ulgi i zaliczki. Będziemy wiedzieć, czy PIT zawiera nadpłatę, czy niedopłatę - mówi dyrektor Renata Domasiewicz z Ministerstwa Finansów.

Co, jeśli dane podatnika w systemie są błędne? - Jeżeli po zalogowaniu do systemu nie mamy wskazanego rachunku bankowego, bądź ten, który widnieje jest niepoprawny - możemy edytować odpowiednie pole i wprowadzić zmianę samodzielnie. Można także zmodyfikować dane małżonka jeśli zauważymy jakiś błąd. Może być też tak, że jeszcze nie wszystkie informacje od płatników spłynęły do Urzędu Skarbowego, więc system ich nie zaktualizował - tłumaczy nasz gość.

Jak "złożyć" e-PIT? Gdzie się zalogować? Co zrobić w sytuacji, gdy małżonek podatnika zmarł w 2018 roku? Jak korygować błędy w systemie?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: dyrektor Renata Domasiewicz (Ministerstwo Finansów)

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 09.17

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alzheimer – choroba całej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:41
Choroba trudna i przykra nie tylko dla chorego, ale i jego najbliższych. Osoba cierpiąca na Alzheimera wymaga całodobowej opieki, co często komplikuje życie wszystkich wokół. Pod opieką jakich lekarzy musi być chory i gdzie mogą szukać wsparcia ich opiekunowie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studniówka. Przełomowe wydarzenie czy impreza jedna z wielu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:32
Rodzice, którzy przychodzą na studniówki obejrzeć poloneza w wykonaniu swoich dzieci, często nie dowierzają, jak przez lata zmienił się charakter tego balu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwrócona hipoteka. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 14:27
Jak działa? Jakie są zagrożenia? W jakim wieku, przy jakim mieszkaniu, w jakiej miejscowości to ma sens a w jakiej sytuacji absolutnie nie, bo zostaniemy na tak zwanym "lodzie"? 
rozwiń zwiń