X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alkoholizm wśród kobiet. Smutek utopiony w eleganckim szkle

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:28
Obraz wykształconej, eleganckiej kobiety nie współgra nam z obrazem uzależnienienia. Jak się okazuje - pod osłoną wykwintnych trunków coraz częściej zaczyna kiełkować alkoholizm, który w początkowej fazie może być niedostrzegany przez społeczeństwo. Kiedy można mówić o problemie nadużywania alkoholu u kobiet?
Audio
  • Gość Jedynki porusza temat alkoholizmu wśród kobiet. (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Alkoholizm przez lata kształtował się w naszej świadomości jako domena mężczyzn. To kobiety uchodziły za wojowniczki, które próbowały wyciągać swoich zataczających się mężów z odmętów wieloletniego uzależnienia. Statystyki pokazują, że kobiety skutecznie doganiają "silną płeć" w ilościach spożywanych trunków. Elegancko podany drink zaczął funkcjonować w świadomości uzależnionej kobiety, jako element dobrej zabawy i szybko przybrał postać nieodzownego partnera każdego towarzyskiego wyjścia.

- Wydawałoby się, że piękne i wykształcone kobiety są zaprzeczeniem alkoholizmu. Bardzo często towarzyszy im mała buteleczka, skrywana na dnie torebki, będąca w "pogotowiu codziennych problemów". Inteligencja emocjonalna sama podpowiada kobiecie, że picie zaczyna obierać niebezpieczny kierunek. Alkoholizmu wśród "płci pięknej" nie doszukujmy się na izbie wytrzeźwień, zwróćmy uwagę na  styl życia, jaki te kobiety prowadzą. Istotą uzależnienia jest to, że ludziom jest ciężko osiągnąć komfort emocjonalny - twierdzi Bartosz Łoza, psycholog.

Czy alkoholizm może dosięgać wszystkich, bez względu na status społeczny i płeć? Kiedy możemy mówić o problemie alkoholowym? Dlaczego kobiety trwonią smutki w napojach wysokoprocentowych? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: psycholog Bartosz Łoza (Warszawski Uniwersytet Medyczny)

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 10.10

K.A/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alzheimer – choroba całej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:41
Choroba trudna i przykra nie tylko dla chorego, ale i jego najbliższych. Osoba cierpiąca na Alzheimera wymaga całodobowej opieki, co często komplikuje życie wszystkich wokół. Pod opieką jakich lekarzy musi być chory i gdzie mogą szukać wsparcia ich opiekunowie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domy z wielkiej płyty pod lupą Instytutu Techniki Budowlanej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:08
W latach 70. I 80. ubiegłego wieku budownictwo z wielkiej płyty miało zaspokoić głód mieszkaniowy w PRL. Gdzie tylko można było stawiano takie domy. Czy są bezpieczne biorąc pod uwagę ówczesne standardy materiałowe i wykonawcze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-PIT. Pięciominutowe rozliczenie z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:15
Urząd Skarbowy teraz sam rozlicza za nas PITY. Dzięki funkcji "online" możemy pozostać w domu, a cała procedura powinna zająć nam raptem pięć minut. Jak wypełnić elektorniczny PIT?
rozwiń zwiń