"Self - publishing", czyli jak samodzielnie wydać książkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 11:11
Wiele dobrych powieści kurzy się w szufladach w oczekiwaniu na łaskawą akceptację ze strony dużego wydawnictwa. Jak wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie wydać książkę?
Audio
  • Anna i Krzysztof Kobusowie o tym, jak wydali samodzielnie książkę. (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Dariusz Sankowski/Pixabay/CC/domena publiczna

Anna i Krzysztof Kobusowie to para podróżników, którzy zdecydowali się wydać książkę na własnych zasadach. - Nikt nie chciał wydać naszej książki ze względu na jej niszowy temat, a jeśli autor ma wyższe potrzeby co do szczegółów wydania książki i przychodzi do dużego wydawnictwa, które kręci nosem ma jego ofertę - to niestety, ale musi zadbać o siebie samodzielnie - mówi Krzysztof Kobus.

Jak wyglądają realia samodzielnego wydawania książki? - Potrzebowaliśmy 30 tysięcy złotych przy nakładzie 2 tysięcy egzemplarzy. Nie wypada wydać książki z błędami ortograficznymi, niechlujnie złożonej, skupiając się na minimalnych wydatkach. To, co autor dostaje ze sprzedaży jednego egzemplarza to zaledwie dwa złote, o czym wielu kupujących nie ma pojęcia - twierdzi Anna Kobus.

Jak wydawać samodzielnie książkę i z jakimi kosztami się to wiąże? Dlaczego warto zdecydować się na self-publishing?

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Anna i Krzysztof Kobusowie (podróżnicy, pisarze, autorzy bloga TravelPhoto.pl)

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 10.16

K.A


Czytaj także

Studniówka. Przełomowe wydarzenie czy impreza jedna z wielu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:32
Rodzice, którzy przychodzą na studniówki obejrzeć poloneza w wykonaniu swoich dzieci, często nie dowierzają, jak przez lata zmienił się charakter tego balu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwrócona hipoteka. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 14:27
Jak działa? Jakie są zagrożenia? W jakim wieku, przy jakim mieszkaniu, w jakiej miejscowości to ma sens a w jakiej sytuacji absolutnie nie, bo zostaniemy na tak zwanym "lodzie"? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkoholizm wśród kobiet. Smutek utopiony w eleganckim szkle

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:28
Obraz wykształconej, eleganckiej kobiety nie współgra nam z obrazem uzależnienienia. Jak się okazuje - pod osłoną wykwintnych trunków coraz częściej zaczyna kiełkować alkoholizm, który w początkowej fazie może być niedostrzegany przez społeczeństwo. Kiedy można mówić o problemie nadużywania alkoholu u kobiet?
rozwiń zwiń