Filmik do CV, czyli jak podnieść swoje szanse na rekrutacji

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 16:06
Gdy tworzymy CV w celu poszukiwania upragnionej pracy, często skupiamy się na tym, aby wypunktować najbardziej imponujące doświadczenia i umiejętności, a wszystko to zamieścić w oryginalnym i przejrzystym szablonie. Co w momencie, gdy pracodawca wymaga od nas również krótkiego filmiku, który zdecyduje o kolejnym etapie rekrutacji?
Audio
  • Rafał Masny w rozmowie o tym, jak nakręcić skuteczny film do swojego CV. (Cztery pory roku/Jedynka)
Rafał Masny - vloger
Rafał Masny - vlogerFoto: Polskie Radio

Nastały czasu, w których komunikacja za pomocą listów dotyczy głównie osób starszych albo romantyków, którzy chcą się wyróżnić niekonwencjonalną metodą okazywania uczuć. Pocztę zastąpiły e-maile, a główną przestrzenią komunikowania stał się Messenger. Nie mając do dyspozycji komputera, trudno mówić o efektywnym porozumiewaniu się, poszukiwaniu pracy, nie wspominając już o stworzeniu CV. 

Papierowa forma CV jest obiektywna, gdyż potencjalny pracownik nie doświadcza dyskryminacji ze względu na swój wygląd. Istnieją jednak branże, w których pracodawcy traktują wygląd, jako ważne kryterium zatrudnienia. Jak podejść do tematu nakręcenia video, aby zwiększyć swoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji? Słynny i ceniony youtuber i vloger Rafał Masny zaleca: - Warto wypunktować sobie tematy, jakie chcielibyśmy poruszyć w filmie. Polecam również zapisać słowa "klucze" - mówi.

Jak i czym nakręcić skuteczny film promujący do CV? Czego się wystrzegać, a nad czym pochylić się szczególnie? Posłuchaj całej rozmowy z ekspertem. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Rafał Masny (youtuber, vloger)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 9.07

K.A/abi

Czytaj także

Alkoholizm wśród kobiet. Smutek utopiony w eleganckim szkle

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:28
Obraz wykształconej, eleganckiej kobiety nie współgra nam z obrazem uzależnienienia. Jak się okazuje - pod osłoną wykwintnych trunków coraz częściej zaczyna kiełkować alkoholizm, który w początkowej fazie może być niedostrzegany przez społeczeństwo. Kiedy można mówić o problemie nadużywania alkoholu u kobiet?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kradzież firmowego mienia. Od długopisu do dużego przekrętu?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 10:22
Wynoszenie kartek do drukarki, długopisów, środków czystości, a w skrajnych sytuacjach - baz danych i dużych sum pieniędzy. Co jeśli pracownik okrada swojego szefa? Co w sytuacji gdy personel doświadcza niesprawiedliwości ze strony pracodawcy i próbuje sprytnie rekompensować sobie stratę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Self - publishing", czyli jak samodzielnie wydać książkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 11:11
Wiele dobrych powieści kurzy się w szufladach w oczekiwaniu na łaskawą akceptację ze strony dużego wydawnictwa. Jak wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie wydać książkę?
rozwiń zwiń