Profil zaufany to taki kluczyk, który wpuszcza nas do wirtualnego świata

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:40
- Wirtualny świat stwarza nam mnóstwo możliwości, daje wygodę, oszczędność czasu, możliwość załatwiania spraw nie tylko wtedy, kiedy urząd jest czynny, ale wtedy, kiedy my mamy czas - mówi Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji.
Audio
  • Jak założyć profil zaufany (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Ministerstwo Cyfryzacji

Zwraca uwagę, że w Polsce dostęp do komputera i internetu ma wiele osób i pod tym względem jesteśmy lepsi niż wiele krajów, uważanych za bardziej rozwinięte. Choć rzeczywiście są regiony, gdzie zasięg sieci jest niewystarczający.

Gość Jedynki podkreśla, że podpis elektroniczny i profil zaufany to dwie różne rzecz. I wyjaśnia, na czym te różnice polegają. Podstawową jest to, że podpis jest płatny i wcale nie taki tani, zaś profil jest bezpłatny. Wszystkie niezbędne informacje są na stronie pz.gov.pl.

Jak założyć profil zaufany? Jakie są korzyści z jego posiadania? A czym różni się dowód elektroniczny, który będzie wydawany od 4 marca 2019 od zwykłego dowodu?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Karol Manys (Ministerstwo Cyfryzacji)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 11.12

ag


Czytaj także

Za akt urodzenia czy ślubu zapłacisz on-line

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 11:14
Od piątku płatności za zamówione online akty stanu cywilnego można dokonywać za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-administracja wciąż raczkuje

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 18:09
Od dziś (27 czerwca) do 1 lipca 2018 r. świadczeniobiorcy nie będą mogli złożyć wniosku o świadczenie "Rodzina 500 plus" za pomocą bankowości internetowej oraz portalu PUE ZUS.
rozwiń zwiń