X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzic opiekujący się dzieckiem w szpitalu. Jakie ma prawa?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:13
Przebywające w szpitalach dzieci nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziców. W wielu szpitalach rodzice są traktowani jak intruzi i nie mogą przebywać z dziećmi tyle czasu, ile one wymagają. Czy to się w końcu zmieni?
Audio
  • Rozmowa z ekspertem o sytuacji rodziców opiekujących się swoimi dziećmi w szpitalu. (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Gorodenkof/shutterstock.com

Niedawno zdarzyła się sytuacja, że samotny ojciec, który zjawił się z córką w szpitalu, został osądzony o to, że na terenie placówki ma zamiar wykorzystywać swoją córkę seksualnie. Mama pięcioletniej dziewczynki zmuszona była uciąć sobie drzemkę przy łóżku swojego dziecka, siedząc na drewnianym, twardym krześle, bo szpital nie przygotował miejsca odpoczynku dla rodziców. Niepokoi też wspólna toaleta w pokoju szpitalnym, gdzie spotykają się wszyscy rodzice, wymieniając nieświadomie między sobą siedliska bakterii i wirusów. 

- Problemy występują tam, gdzie budynki są bardzo stare, a liczba pacjentów przewyższa wskazaną ilość. Trwają aktualnie działania legislacyjne, które mają na celu doprecyzowanie takich kwestii, jak np. opłata za łóżko przeznaczone dla rodzica opiekującego się małym pacjentem - mówi Robert Bryzek - radca prawny w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

Co z opłatą za posiłek dla opiekującego się rodzica, który spędza cały dzień w szpitalu? Jak wygląda kwestia obecności bliskiej osoby na oddziałach intensywnej terapii? Czy dziecko faktycznie potrzebuje tego, aby przy jego łóżku nieustannie czuwał ktoś z rodziny?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszym gościem.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Robert Bryzek (radca prawny w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta)

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 10.14

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poszukiwanie doznań to cecha osobowościowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:52
Escape roomy, bungee, fly spoty, skoki spadochronowe, ekstremalne zjazdy na nartach czy rowerze. Czy to moda, której ulegają zwłaszcza młodzi ludzie czy normalne zachowanie? Komu potrzebny jest w organizmie taki poziom adrenaliny? O tym w rozmowie z psychologiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy osoby z tatuażem mogą oddawać krew?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 14:14
Jak często można oddawać krew? Komu nie wolno tego robić? Czy tatuaż jest przeciwwskazaniem? To pytania, które najczęściej niepokoją osoby chętne do oddania krwi. Na pytania odpowiadała i rozwiewała wątpliwości dr Joanna Wojewoda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazachstan poza utartym szlakiem. Kraina gościnnością płynąca

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 16:55
Michał Witkiewicz to podróżnik, który kilkukrotnie był w Kazachstanie. Zdradza najbardziej emocjonujące punkty swoich podróży oraz mówi o tym, na jakich atrakcjach malowniczego kraju warto się skupić. 
rozwiń zwiń