Bielizna termoaktywna. Czy jest warta swojej ceny?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 11:44
Szwedzi mawiają, że nie ma złej pogody na uprawianie sportu - są tylko złe ubrania. Bieliznę z jakiego materiału najlepiej wybrać, by podczas aktywności fizycznej czuć się świeżo i nie przegrzać się? Nasz reporter pytał o to specjalistę ze sklepu sportowego.
Audio
  • Bielizna termoaktywna. Czy jest warta swoich pieniędzy? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MabelAmber/Pixabay

- Zawsze najlepszym sposobem jest ubranie się w warstwy. Jeśli się spocimy to bawełniany t-shirt przyjmie dużo wilgoci, a ta wilgoć zostanie potem przy ciele. Nie ważne ile warstw później nałożymy, cały czas będzie nam zimno. Jeśli ubierzemy się zbyt ciepło, to zdejmując kolejne warstwy będziemy odsłaniać spocone, przegrzane ciało. Łatwo się wtedy przeziębić – mówił - Konrad Malisiewicz, specjalista i sprzedawca ze sklepu sportowego.  

Dlatego warto zaopatrzyć się z bieliznę termoaktywną. W sklepach sportowych znajdziemy szeroki wybór produktów z naturalnych, ale i syntetycznych materiałów. Które, zdaniem gościa, lepiej się sprawdzają w ćwiczeniach gimnastycznych, a które podczas jazdy na nartach? Czy koszulka za 100 zł również skutecznie chroni ciało co koszulka za 500 zł? O tym w materiale reporterskim Macieja Waleckiego.

Zapraszamy do wysłuchania.    

***

Jedynka poszukuje propagatorki zdrowego stylu życia, która dołączy do grona prowadzących "Gimnastykę poranną". Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca 2019 r. Jury dokonując oceny zgłoszeń weźmie pod uwagę ich: oryginalność, kreatywność, pomysłowość, sposób prezentowania się przed kamerą, sposób mówienia i poprawność językową. Zwyciężczyni konkursu ogłoszona zostanie na antenie Programu 1 Polskiego Radia 18 marca 2019 r.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporter: Maciej Walecki

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 10.45

abi/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poszukiwanie doznań to cecha osobowościowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:52
Escape roomy, bungee, fly spoty, skoki spadochronowe, ekstremalne zjazdy na nartach czy rowerze. Czy to moda, której ulegają zwłaszcza młodzi ludzie czy normalne zachowanie? Komu potrzebny jest w organizmie taki poziom adrenaliny? O tym w rozmowie z psychologiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy osoby z tatuażem mogą oddawać krew?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 14:14
Jak często można oddawać krew? Komu nie wolno tego robić? Czy tatuaż jest przeciwwskazaniem? To pytania, które najczęściej niepokoją osoby chętne do oddania krwi. Na pytania odpowiadała i rozwiewała wątpliwości dr Joanna Wojewoda.
rozwiń zwiń