X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie daj się oszukać! Nowa metoda "na skarbówkę"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:23
Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a i nasza nieuwaga również. Metody na tzw. "wnuczka" i "policjanta" już na tyle zrobiły się głośne, że potencjalne ofiary są bardziej nieufne. Wymyślono więc nową pułapkę - "na skarbówkę".
Audio
  • Nowa metoda oszustów "na skarbówkę" (Cztery pory roku/Jedynka)
Oszuści opracowali nowa metodę na skarbówke
Oszuści opracowali nowa metodę "na skarbówke"Foto: shutterstock

Metoda ta polega na rozsyłaniu mejli z informacją o kontroli skarbowej, które zawierają wirusy. I druga metoda - SMSy lub mejle od oszustów, że w związku ze wprowadzeniem e-PIT i rozliczeniem wystąpiła niedopłata 7, 10 czy 15 zł. Niedopłatę proszę wpłacić… i tu numer konta oszustów.

Ewa Szkodzińska z Ministerstwa Finansów przestrzega, że ani resort, ani Krajowa Administracja Skarbowa nie kontaktują się z podatnikami i przedsiębiorcami drogą mejlową. - Proszę zwrócić uwagę, że w samej korespondencji jest sporo niuansów, które wskazują na to, że to nie jest autentyczna korespondencja - mówi gość Jedynki. I wymienia cechy, które powinny u odbiorcy zapalić czerwone światło. Zaznacza, że administracja skarbowa może wysyłać mejle, ale jedynie informacyjne, na otrzymywanie których trzeba wcześniej wyrazić zgodę.

Poniżej mail, który rozsyłają niektórzy administratorzy poczty:
Może się zdarzyć, że otrzymają Państwo maila o kontroli skarbowej. Załączniki do tego maila zawierają Trojana, który otwarcie na pewno nie będzie dla Państwa korzystne. Nie możemy zablokować nadawcy (maile wysyłane są z przypadkowych kont na bezpłatnych serwerach pocztowych, a blokada domeny może spowodować spore problemy z otrzymywaniem maili od bezpiecznych nadawców z tych domen). Proszę zwrócić uwagę, czy Państwa programy antywirusowe chronią również pocztę i są na bieżąco aktualizowane.

Przed rozmową z Ewą Szkodzińską rozmowa z przedsiębiorcą, który otrzymał fałszywy mejl dotyczący kontroli z urzędu skarbowego.
Jak urzędy skarbowe kontaktują się z podatnikiem? Jak zareagować, kiedy ktoś dostanie fałszywego mejla - machnąć ręką czy iść na policję? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Ewa Szkodzińska (Ministerstwo Finansów)

Data emisji: 6.03.2019

Godzina emisji: 10.11

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teresa Czerwińska o jednolitym pliku kontrolnym: to przede wszystkim narzędzie do wsparcia uczciwej konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:09
- Chcemy pomagać uczciwym podatnikom. Tam, gdzie będziemy mieli do czynienia z próbami wyłudzeń, twarz administracji skarbowej będzie inna – powiedziała w "Sygnałach dnia" minister finansów Teresa Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twój e-PIT" robi furorę. Przybywa rozliczających się

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:23
Już ponad 300 tysięcy osób rozliczyło się z fiskusem, korzystając z usługi "Twój e-PIT". Od piątku na Portalu Podatkowym dostępne są automatycznie wypełnione rozliczenia podatkowe za ubiegły rok.
rozwiń zwiń