X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Dymna: weszłam w przestrzeń ludzi chorych i niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 15:31
- Weszłam w ten świat chyba dlatego, że jestem aktorką, i że mnie całe życie wielcy ludzie uczyli, jak słuchać drugiego człowieka, jak do niego mówić, jak przekazywać myśli - mówi Anna Dymna. Przyznaje, że to dało jej odwagę, aby poruszac sie w tym swiecie..
Audio
  • Anna Dymna o niepełnosprawnych i Festiwalu "Zaczarowanej Piosenki" (Cztery pory roku/Jedynka)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Polskie Radio

Anna Dymna zauważa, że życie ludzi niepełnosprawnych cały czas jest otoczone barierami. Zdrowi nie wiedzą, jak się do nich zbliżyć, nie znają cierpienia. - A ja jakoś, nie wiem dlaczego, na nich się otworzyłam - mówi gość Jedynki. I zdradza, że jak już się zbliżyła, to dowiedziała się rzeczy, do których zdrowi dochodzą całe życie.

A najbardziej niepełnosprawnych upokarza traktowanie z pobłażaniem. - Mój biedny, na wózeczku, no masz tu minus dostatecznie i już nie musisz się uczyć - prezentuje próbkę takiego traktowania.

15 lat temu wpadła na pomysł stworzenia Festiwalu "Zaczarowanej Piosenki", który z miejsca uzyskał wsparcie PFRON, Ministerstwa Kultury i TVP. - To festiwal dla uzdolnionych wokalnie osób z różnymi niepełnosprawnościami - wyjaśnia Anna Dymna. I przedstawia zasady imprezy. Są dwie kategorie uczestników - dla dzieci do lat 16 i dorosłych od 16 lat wzwyż. W festiwalu biorą również udział gwiazdy piosenki, które sprawują opiekę nad finalistami. Finalistów jest 12, po sześciu z każdej grupy. Opiekunem artystycznym zawsze jest Irena Santor.

Zgłoszenie, w tym płytkę z prezentacją swych umiejętności można wysyłać do 18 marca. A finał w czerwcu. W poprzednich latach zgłoszeń przychodziło nawet kilkaset.

Posłuchaj całej rozmowy, w której Anna Dymna szczegółowo mówi, jak wyglądają eliminacje. A skąd wzięło się powiedzenie "co by nie było, zupa musi być". Czego najbardziej chcieliby niepełnosprawni? Czy czas postu i oczekiwania na Wielkanoc to dla Anny Dymnej czas wyciszenia?

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Anna Dymna (aktorka, twórczyni Fundacji "Mimo Wszystko" i festiwalu "Zaczarowanej Piosenki")

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 11.13

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: wszystko zaczęło się od spotkania z ludźmi i od odruchu serca

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:14
- Zaprzyjaźniłam się z ludźmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi z Fundacji Brata Alberta. Pomagałam im robić spektakle - mówiła w radiowej Jedynce Anna Dymna, aktorka, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już 15. raz zabrzmi w Krakowie zaczarowana piosenka

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 14:35
Od 15 lat z ogromnym powodzeniem w świecie muzyki rozrywkowej jest realizowany pomysł Anny Dymnej pod nazwą Festiwal "Zaczarowanej Piosenki".
rozwiń zwiń