X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Całodobowi więźniowie pracowniczych obowiązków

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:45
Żyjemy w czasach, w których granica między życiem prywatnym a pracowniczymi obowiązkami - zaczęła się zacierać. Standardowy dzień w pracy rozpoczynamy od przeglądania tablic portali społecznościowych, a część zadań zabieramy ze sobą domu, zaniedbując nasze stęsknione dzieci. 
Audio
  • Ekspertki opowiadają o tym, czym grozi brak równowagi między życiem prywatnym, a pracą. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

W dobie ciągłych redukcji etatów żyjemy w obawie o własne stanowisko pracy, a patrząc na problem głębiej - o swoje przetrwanie. W obliczu strachu, z dużą dozą posłuszeństwa bierzemy na siebie dodatkowe obowiązki, które zleca nam przełożony. Kiedy wracamy do domu, to zdarza nam się jedną ręką karmić dziecko, a drugą odbierać telefony od współpracowników. Czy takie przenikanie się dwóch odrębnych światów jest dla nas zdrowe?

- Szczęśliwy pracownik to taki, który ma czas zarówno na pracę, jak i na swoją rodzinę. Warto, abyśmy zaczęli rozsądnie gospodarować naszym czasem - mówi dr Justyna Pokojska. Jak się okazuje - balans jest czymś, co najtrudniej jest uzyskać statystycznemu Polakowi w dzisiejszych czasach. Co z dziećmi, które czekają z utęsknieniem, aż wrócimy z pracy i oddamy się zabawie z nimi? - To bardzo niekorzystne dla rozwoju dziecka, jeśli biznesowe obowiązki łączymy z domem rodzinnym - mówi Justyna Kruk.

Jakie są zalety i wady pracy "home office", czyli pracy zdalnej? Jak umiejętnie odciąć życie prywatne od pracowniczych obowiązków? O tym w całej rozmowie, do której zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: dr Justyna Pokojska (socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego), (Judyta Kruk ze Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus")

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 9.14

K.A/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Budzik" będzie budził także dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:00
Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, sfinansuje utworzenie w Warszawie kliniki "Budzik" dla dorosłych. Fundacja "Akogo?" otrzyma na ten cel ponad 37 mln zł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kresy od serca. Paczka dla najbiedniejszych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:11
Fundacja "Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom" organizuje zbiórkę produktów żywnościowych, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym i tym samym - zadbać o ich wyjątkowe Święta Wielkanocne. Jak prostym gestem można przyczynić się do wywołania czyjegoś uśmiechu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja poporodowa. Kiedy nie jest to zwykły "baby blues"?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 19:43
Rodzice z niecierpliwością wyczekują narodzin upragnionego dziecka. W momencie, gdy dziecko przychodzi na świat, wiele kobiet zaczyna borykać się z wachlarzem różnych, negatywnych emocji - począwszy od niewytłumaczalnego chronicznego smutku, a skończywszy na braku chęci do opiekowania się niemowlęciem.
rozwiń zwiń