X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wędrówka śladami Stanisława Wyspiańskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:58
112 lat po śmierci Stanisława Wyspiańskiego nadal widać ogromne zapotrzebowanie na jego sztukę. Wiele cytatów z jego dzieł weszło do języka mówionego, a wystawa "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie bije rekordy popularności.
Audio
  • Twórczość Stanisława Wyspiańskiego zachwyca kolejne pokolenia (Cztery pory roku/Jedynka)
Wystawa Wyspiański to licząca blisko 900 pozycji, pełna kolekcja dzieł jednego z najwybitniejszych twórców polskich Stanisława Wyspiańskiego, zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Wystawa "Wyspiański" to licząca blisko 900 pozycji, pełna kolekcja dzieł jednego z najwybitniejszych twórców polskich Stanisława Wyspiańskiego, zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Krakowie.Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

- Myślę, że Wyspiański jest po prostu piękny, czyli zachwyca swoją urodą plastyczną, dekoracyjnością, wielką wyrafinowaną estetyką, ale też niesie ogromne przesłanie ideowe – mówiła w audycji Magdalena Laskowska, kurator wystawy. Dodała, że ludzie, którzy odwiedzają ekspozycję podziwiają pracowitość i wyobraźnię Wyspiańskiego.

Dla Janusza Kukuły, dyrektora Teatru Polskiego Radia, spotkania z Wyspiańskim zawsze są odkryciami. - On zawsze pozostaje dla mnie tajemnicą. Bardzo jestem przywiązany do jego poezji. Jego wiersze są ogromnie przejmujące, bardzo odsłaniają największe zakamarki jego duszy – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Magdalena Laskowska (kurator wystawy "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie), Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 9.16

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Wyspiański "I ciągle widzę ich twarze"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 12:00
13 stycznia o godz. 21.00 z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko "I ciągle widzę ich twarze" w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły.
rozwiń zwiń