"Czy PKS przyjedzie?", czyli gra w transportową ruletkę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:50
Nie każdy jest posiadaczem samochodu i dlatego nierzadko jest zmuszony do zdania się na transport publiczny. Niestety, przez ostatnie lata wiele kursów zostało zlikwidowanych. Jak się okazuje - problem jest poważny, bo spowodowało to, że wiele miejscowości zostało odciętych od świata.  
Audio
  • Rozmowa z ekspertem - Bartoszem Jakubowskim, o przywróceniu połączeń PKS w małych miejscowościach. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/CCO

- Nie nadążam z zaznaczaniem miejsc, do których nie można dojechać. Każdego tygodnia dochodzą do mnie informacje, że jakieś kursy PKS zostały zawieszone - mówi Bartosz Jakubowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, ekspert ds. transportu.

Gość wskazuje aspekt, który doprowadził do aktualnej, kiepskiej sytuacji w komunikacji transportu publicznego. - Obecna sytuacja jest efektem polityki państwowej, gdzie sprawa transportu publicznego została pominięta, a system przestał być przystępny dla pasażerów - dodaje Bartosz Jakubowski.

Czy transport publiczny w małych miejscowościach zostanie przywrócony? Jakie znaczenie ma obecność PKS w kwestii rozwoju gmin? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Bartosz Jakubowski (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. transportu)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 9.09

K.A/abi

Czytaj także

"Self - publishing", czyli jak samodzielnie wydać książkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 11:11
Wiele dobrych powieści kurzy się w szufladach w oczekiwaniu na łaskawą akceptację ze strony dużego wydawnictwa. Jak wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie wydać książkę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdy i mity na temat kleszczy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:56
Większość  Polaków boi się kleszczy z powodu chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Jednocześnie wiedza o chorobach przenoszonych przez kleszcze jest niewystarczająca. 
rozwiń zwiń