"Zrozumieć starość", czyli demencja starcza w dobrych rękach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 11:09
Starość dosięgnie każdego, bez względu na status społeczny czy pochodzenie. Ludzie wchodzący w okres starości zaczynają skarżyć się na dolegliwości zdrowotne, często czują się niepotrzebni i wykluczeni społecznie. Jak zrozumieć starość i nauczyć się nieść seniorom należytą pomoc?
Audio
  • Członkowie Fundacji "Zaczyn" w rozmowie o kampanii "Zrozumieć starość" (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sabinevanerp/Pixabay

Fundacja "Zaczyn", organizator kampanii "Zrozumiec starość" wydała właśnie bezpłatny poradnik dla Rodzin i Opiekunów Seniorów. Prowadzi także warsztaty w szkołach. - Poradnik można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej kampanii. Został przygotowany dla każdego - mówi Katarzyna Stanik. - Warto wchodzić na stronę internetową i wysyłać mailem pytania dotyczące opieki nad seniorem. Zarówno poradnik, jak i strona są prowadzone przez wybitnych specjalistów, którzy obserwują, jak z wiekiem zmienia się ciało i psychika człowieka - mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji "Zaczyn".

Jak można pomóc osobom starszym odzyskać wiarę w siebie? Czym jest demencja starcza? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na powyższe pytania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Katarzyna Stanik i Przemysław Wiśniewski (Fundacja "Zaczyn")

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 9.17

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć o alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:19
Wysokość alimentów często nie zadawala rodzica wychowującego dziecko. Niesie to w konsekwencji nie tylko wiele konfliktów osobistych między rodzicami, którzy się rozstali, ale także prawnych. Co zrobić, aby w obliczu tego problemu nie czuć się poszkodowanym i wiedzieć jak zawalczyć o należyte świadczenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opiekun chorego. Całodobowy stróż

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 21:11
W przypadku obłożnie chorych, cała uwaga społeczeństwa koncentruje się wokół ich choroby i związanego z nią cierpienia. Na drugim planie jawi się cichy opiekun, który posłusznie wykonuje rutynowe obowiązki. Czy w takich momentach zastanawiamy się ile poświęcenia kosztuje opiekuna taka całodobowa pomoc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń