X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życzenia imieninowe do Józefa Piłsudskiego w łódzkiej bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 12:29
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi wskrzeszono tradycję wysyłaniania kartek z życzeniami dla Marszałka z okazji jego imienin. Czego życzy się Marszałkowi?
Audio
  • Rozmowa z organizatorką wydarzenia - Ewą Baranowską. (Cztery pory roku/Jedynka)
listy
listyFoto: Stockimo/Shutterstock

Tradycja wysyłania listów do Józefa Piłsudskiego zrodziła się już w okresie I wojny światowej. Inicjatywa została wznowiona, a ilość listów przekroczyła oczekiwania pomysłodawczyni przedsięwzięcia. Kartki z życzeniami trafiły do biblioteki nawet z Australii i Stanów Zjednoczonych. 19 marca zostaną one odczytane podczas uroczystości, która odbędzie się w siedzibie łódzkiej biblioteki. Co zawierają listy do Marszałka Józefa Piłsudkiego? 

- To nie tylko życzenia, ale także rozważania na temat życia społecznego i politycznego. Trafiło do nas także mnóstwo podziękowań do Marszałka za jego osiągnięcia - mówi pomysłodawczyni akcji - Ewa Baranowska.

Skąd pomysł na wskrzeszenie tradycji przez łódzką bibliotekę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z organizatorką wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Ewa Baranowska (organizatorka wydarzenia)

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 9.45

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kresy od serca. Paczka dla najbiedniejszych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:11
Fundacja "Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom" organizuje zbiórkę produktów żywnościowych, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym i tym samym - zadbać o ich wyjątkowe Święta Wielkanocne. Jak prostym gestem można przyczynić się do wywołania czyjegoś uśmiechu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka jest dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 14:02
Jerzy Stuhr śpiewał kiedyś w Opolu, że "śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej". Choć utwór był rozrywkowy i satyryczny, to akurat te słowa nie odbiegają daleko od prawdy, a muzykowanie w każdej formie jest pożyteczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zrozumieć starość", czyli demencja starcza w dobrych rękach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 11:09
Starość dosięgnie każdego, bez względu na status społeczny czy pochodzenie. Ludzie wchodzący w okres starości zaczynają skarżyć się na dolegliwości zdrowotne, często czują się niepotrzebni i wykluczeni społecznie. Jak zrozumieć starość i nauczyć się nieść seniorom należytą pomoc?
rozwiń zwiń