Komornik. Bezwzględne ograbianie dłużnika?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 14:49
Komornicze działania budzą grozę, a dłużnicy pozbawieni dóbr materialnych to nierzadko ofiary źle przemyślanych decyzji kupna. Czy zawód komornika musi kojarzyć się z bezwględnością?
Audio
  • Rozmowa z ekspertem o zawodzie komornika. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: vchal/shutterstock.com/cc

W społeczeństwie panuje opinia, że komornicy sprzedają dobra materialne odebrane dłużnikom. Czy tak się dzieje? - Owszem, dlatego jesteśmy w fazie testowania portalu "e-licytacje", na którym będę wystawiane przez komorników przedmioty zabrane dłużnikom. Uważam, że pomysł powinien się sprawdzić, a kupujący będą mieli przed sobą wiarygodne źródło zakupu - twierdzi rzecznik Izby Komorniczej w Warszawie Krzysztof Pietrzyk.

Do czyich drzwi może zapukać komornik? - Żeby komornik miał prawo zapukać do drzwi dłużnika, to w pierwszej kolejności musi zapaść wyrok sądu - mówi gość Jedynki. Dodaje także, że dłużnicy to najczęściej osoby, które podjęły złe decyzje dotyczące kupna drogiego sprzętu, zwlekający z płaceniem alimentów, bądź niepłacący zaległych mandatów.

Jakie prawa ma komornik i jak wygląda prawdziwe oblicze wykonywania tego zawodu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Krzysztof Pietrzyk (z Izby Komorniczej w Warszawie)

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 10.14

K.A/kd

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie daj się oszukać! Nowa metoda "na skarbówkę"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:23
Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a i nasza nieuwaga również. Metody na tzw. "wnuczka" i "policjanta" już na tyle zrobiły się głośne, że potencjalne ofiary są bardziej nieufne. Wymyślono więc nową pułapkę - "na skarbówkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czy PKS przyjedzie?", czyli gra w transportową ruletkę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:50
Nie każdy jest posiadaczem samochodu i dlatego nierzadko jest zmuszony do zdania się na transport publiczny. Niestety, przez ostatnie lata wiele kursów zostało zlikwidowanych. Jak się okazuje - problem jest poważny, bo spowodowało to, że wiele miejscowości zostało odciętych od świata.  
rozwiń zwiń