Jak rodziny wielodzietne wykorzystują "500+"?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:08
- Program 500+ to transfer dla rodzin, które wiedzą, jak rozsądnie wykorzystać te pieniądze - mówiła na antenie Jedynki Judyta Kruk ze Stowarzyszenia Dużych Rodzin 3+. Na co w szczególności duże rodziny przeznaczają pieniądze ze świadczenia 500+?
Audio
  • Rozmowa z Judytą Kruk o programie 500+ wśród rodzin wielodzietnych. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/AnikaNes

- Rodziny mają całkowitą dowolność jeśli chodzi o to, na co mają być przeznaczone pieniądze z programu wsparcia - mówiła Judyta Kruk i dodała, że w większości przypadków pieniądze są wydawane na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak zakupienie artykułów spożywczych, chemii, czy niezbędnej odzieży. - Kiedy podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone, wtedy rodzice opłacają dzieciom korepetycje lub zajęcia dodatkowe - przyznała.

Od lipca program 500+ będzie dostępny także dla rodzin z jednym dzieckiem. Nasz gość uprzedza, że jeśli dana rodzina zechce uzyskać świadczenie, musi złożyć odpowiedni dokument w urzędzie. - Musimy tylko pilnować tego, by dokumenty zostały złożone w odpowiedni sposób - ostrzega Judyta Kruk.

W trakcie audycji wyemitowano także reportaż, w którym osoby z rodziny wielodzietnej opowiały o tym, jak w ich przypadku program 500+ przyczynił się do wyjścia z trudnej sytuacji materialnej i jakie przełożenie na standard życia dzieci miało pobieranie tego świadczenia. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek 

Gość: Judyta Kruk (Stowarzyszenie Dużych Rodzin 3+)

Autor reportażu: Antoni Rokicki

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 9.45

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czy PKS przyjedzie?", czyli gra w transportową ruletkę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:50
Nie każdy jest posiadaczem samochodu i dlatego nierzadko jest zmuszony do zdania się na transport publiczny. Niestety, przez ostatnie lata wiele kursów zostało zlikwidowanych. Jak się okazuje - problem jest poważny, bo spowodowało to, że wiele miejscowości zostało odciętych od świata.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dylemat - woda z kranu czy z butelki?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 13:11
Ekolodzy zachęcają do zrezygnowania z kupowania wody w butelce ze względu na zatruwanie środowiska zużytym plastikiem. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Na jakie rozwiązania zdecydować się, aby dostarczać sobie czystej wody bez narażania naszej planety na szkody?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komornik. Bezwzględne ograbianie dłużnika?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 14:49
Komornicze działania budzą grozę, a dłużnicy pozbawieni dóbr materialnych to nierzadko ofiary źle przemyślanych decyzji kupna. Czy zawód komornika musi kojarzyć się z bezwględnością?
rozwiń zwiń