Umierać z godnością

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 11:00
Hospicja obejmują opieką osoby umierające i cierpiące z powodu chorób przewlekłych, u których zakończono leczenie przyczynowe. Hospicja stwarzają warunki do godnej śmierci, w miarę możliwości bez cierpienia.
Audio
  • Dr Jerzy Jarosz o opiece paliatywnej w Polsce (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: truthseeker/Pixabay

Osoby, które chcą odejść w domu w otoczeniu rodziny, obejmuje się opieką hospicjum domowego. Dr Jerzy Jarosz, specjalista w zakresie medycyny paliatywnej, powiedział, że dom jest najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem, szczególnie w ciężkich chwilach, dlatego to najlepsza możliwa forma opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi.

Gość audycji podkreślił, że opieka paliatywna w Polsce jest wysoko oceniana. - Kiedyś nawet należeliśmy do czołówki, jeśli chodzi o liczbę serwisów opieki paliatywnej w państwach europejskich - dodał dr Jerzy Jarosz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Jerzy Jarosz (specjalista w zakresie medycyny paliatywnej)

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 9.16

abi/ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witamina C dobra nawet na raka?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:49
Przez wiele lat dominował pogląd, że witamina C jest dobra na wiele schorzeń, ale tylko ta lewoskrętna. Na ile ten pogląd odpowiada prawdzie? Czy niekontrolowane zażywanie witaminy C może pomóc, czy raczej zaszkodzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni są wśród nas

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:09
- Słowo inwalida zawsze przyprawia mnie o gęsią skórkę. Inwalida oznacza 'zepsuty'. Wymazujmy to słowo ze swoich głów – mówiła w audycji Małgorzata Szumowska, dyrektor Niewidzialnej Wystawy.
rozwiń zwiń