X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tata na urlopie. Jakie świadczenia przysługują ojcu?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 12:09
Powszechnie uważane jest, że to matka "gra pierwsze skrzypce" w kwestii opieki nad dzieckiem, gdyż to ona poświęca maluchowi najwięcej czasu od samej chwili narodzin. Tymczasem mężczyźni coraz chętniej korzystają z urlopów, dzięki którym mogą zostać w domu i przejąć chociaż część obowiązków z tym związanych.  
Audio
  • Rozmowa z Katarzyną Ludwig o prawach ojców (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Mecenas Katarzyna Ludwig mówi, że mężczyznom, którzy zostali ojcami przysługuje prawnie dwutygodniowy urlop rodzicielski. Można go wykorzystać do momentu ukończenia przez dziecko 2 roku życia. - Jeśli urlopu się nie wykorzysta, to nie da się wymienić go na żaden ekwiwalent - ostrzega prawniczka. Wspomina również o prawie do urlopu okolicznościowego, jaki może każdy tata uzyskać zaraz po przyjściu na świat dziecka, pod warunkiem, że jest zatrudniony na umowę o pracę. - Pamiętajmy także o tym, aby nie bać się wykorzystywać urlopu wychowawczego, gdzie ważne jest, aby odpowiedni wniosek o jego uzyskanie złożyć u pracodawcy, na 21 dni przed datą rozpoczęcia urlopu - przypomina Katarzyna Ludwig.

Jak czują się ojcowie, którzy w momencie pojawienia się w ich rodzinie noworodka, zdecydowali się na dłuższy urlop, aby móc w pełni oddać się opiece nad dzieckiem już od pierwszych chwil jego życia? - Gdy urodził mi się syn, zapragnąłem wraz z żoną wziąć dłuższą przerwę i zabrać go ze sobą na niesamowitą przygodę - opowiada tata pewnego malucha. Wspomina chwile, gdy podróżował z dzieckiem i żoną po Azji przez 3 miesiące. - Ten czas uświadomił mi, że przebywanie z dzieckiem 24 godziny na dobę nie jest wcale łatwe, ale przyczynia się do wytworzenia niesamowitej więzi - dodał mężczyzna.

O czym należy pamiętać w kwestii składania przez ojców wniosków o urlop "tacierzyński"? W jaki sposób wolny czas spędzony z dzieckiem wpływa na więź rodzącą się między dzieckiem, a świeżo upieczonym tatą?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Ludwig (mecenas)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 09.06

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depresja poporodowa. Kiedy nie jest to zwykły "baby blues"?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 19:43
Rodzice z niecierpliwością wyczekują narodzin upragnionego dziecka. W momencie, gdy dziecko przychodzi na świat, wiele kobiet zaczyna borykać się z wachlarzem różnych, negatywnych emocji - począwszy od niewytłumaczalnego chronicznego smutku, a skończywszy na braku chęci do opiekowania się niemowlęciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerwa w pracy. Sprawdź, jakie prawa ci przysługują

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 14:23
Jedni spożytkują przerwę w pracy na przeglądanie portali społecznościowych i udanie się do pobliskiego sklepu, a inni wyjdą na papierosa. Jakie prawa co do długości przerwy mają pracownicy i w jaki sposób mogą tę przerwę wykorzystać?
rozwiń zwiń