X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bolące stawy - ćwiczyć, czy stosować leki?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:35
Ortopeda dr Robert Jopowicz opowiadał, jakie metody leczenia są najbardziej wskazane w przypadku uciążliwych bólów stawów. Czy za każdym razem, w momencie tego typu dolegliwości - jesteśmy skazani na ciągłe wędrówki do apteki?
Audio
  • Rozmowa z ortopedą o bolących stawach. (Cztery pory roku/Jedynka)
.
.Foto: Glow Images/East News

Specjalista uważa, że pozostanie w bezruchu, nie jest wskazane, gdyż wtedy osłabiamy nasze mięśnie, a to nie sprzyja polepszeniu się sytuacji naszych stawów. Dodaje, że na schorzenie głównie cierpią kobiety, a sprawcą problemu są zazwyczaj hormony, lub uwarunkowania genetyczne. Dr Robert Japowicz zwraca uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt. - Leczenie tradycyjne jest standardem u pacjentów, ale i tak metoda powinna być dobierana do każdego indywidualnie - twierdzi.

- Kwasy hialuronowe oraz preparaty, które pozyskujemy z naszego organizmu; osocze wysoko-płytkowe, terapia komórkami macierzystymi - mają aktualnie duże zastosowanie w medycynie, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z bolącymi stawami - mówi ortopeda. Twierdzi, że większość osób skarżąca się na tego typu dolegliwości, woli najpierw udać się do apteki w celu uśmierzenia bólu, niż zastanowić się, co mogło spowodować daną dysfunkcję w organizmie.

Jak w zgodzie ze zdrowiem walczyć z bolącymi stawami? Czy wędrówki do apteki są jedynym rozwiązaniem, które może przynieść ukojenie?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: dr Robert Japowicz (ortopeda)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 10.13

K.A/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zrozumieć starość", czyli demencja starcza w dobrych rękach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 11:09
Starość dosięgnie każdego, bez względu na status społeczny czy pochodzenie. Ludzie wchodzący w okres starości zaczynają skarżyć się na dolegliwości zdrowotne, często czują się niepotrzebni i wykluczeni społecznie. Jak zrozumieć starość i nauczyć się nieść seniorom należytą pomoc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerwa w pracy. Sprawdź, jakie prawa ci przysługują

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 14:23
Jedni spożytkują przerwę w pracy na przeglądanie portali społecznościowych i udanie się do pobliskiego sklepu, a inni wyjdą na papierosa. Jakie prawa co do długości przerwy mają pracownicy i w jaki sposób mogą tę przerwę wykorzystać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matki dzieci niepełnosprawnych intelektualnie chcą żyć pełnią życia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:43
Znaczną jego część poświęcają opiece nad dziećmi, ale wielu udaje się łączyć te obowiązki z realizacją własnych celów.
rozwiń zwiń