X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matki dzieci niepełnosprawnych intelektualnie chcą żyć pełnią życia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:43
Znaczną jego część poświęcają opiece nad dziećmi, ale wielu udaje się łączyć te obowiązki z realizacją własnych celów.
Audio
  • Jak wygląda życie rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Joanna Jasińska, matka dziewczynki z zespołem Angelmana, powiedziała, że macierzyństwo traktuje jako jedną z życiowych ról, ale nie jedyną. Jest anglistką i socjologiem, również komponuje muzykę. - Matki dzieci niepełnosprawnych to kobiety, które chcą normalnie żyć, a nie tylko siedzieć w domu. Nie chcę być postrzegana, jak cierpiąca matka Polka i wiem, że nie jestem jedyną osobą w grupie matek, które tak uważają – mówiła w audycji.

- Kobiety chcą mieć kawałek swojego życia i realizować się. To nie jest ich ego. To konieczność. Kiedy ma się tak trudne obowiązki do wypełnienia to ten oddech jest po prostu niezbędny – przyznała Aleksandra Warecka - dziennikarka zajmująca się problemami społecznymi.

Niedawno ukazała się publikacja "Nie było czasu na koniec świata" zawierająca dziesięć rozmów z mamami dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Wstęp do zbioru rozmów napisał prof. Zbigniew Izdebski – seksuolog, doradca rodzinny, ojciec. Rekomenduje tę książkę nie tylko mamom niepełnosprawnych dzieci, ale wszystkim tym, którzy są rodzicami lub pragną nimi być.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Aleksandra Warecka (dziennikarka zajmująca się problemami społecznymi, dwukrotnie nominowana  do nagrody za reportaż na Festiwalu Wrażliwym), Joanna Jasińska (anglistka, muzyk, doktor socjologii, a także absolwentka Instytutu Reportażu, liderka zespołu Pinakoteka, matka nastolatki z zespołem Angelmana)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 9.16

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawni są wśród nas

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:09
- Słowo inwalida zawsze przyprawia mnie o gęsią skórkę. Inwalida oznacza 'zepsuty'. Wymazujmy to słowo ze swoich głów – mówiła w audycji Małgorzata Szumowska, dyrektor Niewidzialnej Wystawy.
rozwiń zwiń