X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strajk w szkołach. Na kim spoczywa obowiązek zapewnienia opieki uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:12
Związek Nauczycielstwa Polskiego podał dzisiaj, że 75 proc. placówek oświatowych w całej Polsce bierze udział w strajku. Jest to kłopotliwe z punktu widzenia rodziców, którzy na czas strajku w szkołach z powodu pracy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom. Kto odpowiada za opiekę nad uczniami podczas strajku?
Audio
  • Raport przygotowany przez Patryka Michalskiego z radiowej Jedynki o tym, co zrobić z dziećmi gdy strajkują nauczyciele? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Z raportu przygotowanego przez Patryka Michalskiego wynika, że na samorządach spoczywa obowiązek utworzenia miejsc, w których dzieci mogłyby spędzić czas. Przykładowo na warszawskich Bielanach utworzono tysiąc miejsc dla uczniów i uczennic ze szkół biorących udział w strajku nauczycieli. Centrum Rekreacyjno-Sportowe dysponuje bezpłatnymi wejściówkami na pływalnię, natomiast miejscowe biblioteki prowadzą zajęcia z plastyki i robotyki. Warunek jest jeden - dzieci muszą przebywać w tych miejscach wraz z opiekunami. Co w sytuacji, gdy z dzieckiem nie może zostać nikt dorosły? 

Rodzic może skorzystać z trzech wariantów. Jeżeli dziecko nie ukończyło 14. roku życia rodzic bądź opiekun prawny może skorzystać z dwóch dni opieki. Drugą propozycją jest urlop na żądanie. Każdy pracownik, zatrudniony na umowę o pracę, ma do dyspozycji 4. takie dni w ciągu roku. Trzecią możliowścią jest otrzymanie zasiłku opiekuńczego na czas nieobecności w pracy.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zasiłek opiekuńczy oraz jakie jeszcze atrakcje przygotowało miasto dla dzieci ze strajkujących szkół?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytul audycji: Cztery Pory Roku 

Prowadzi: Marta Januszewska 

Gość: Patryk Michalski (reporter radiowej Jedynki) 

Data emisji: 09.04.2019 r.

Godzina emisji: 11.18

ak/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk nauczycieli. Rzecznik Praw Rodziców: to przypomina przedwyborczy klimat

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:59
- To bardzo niedobre działanie, które obraca się przeciwko nauczycielom – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Starzyński, prezes Fundacji "Rodzice Szkole", odnosząc się do strajku panującego w oświacie. – On jest tak skonstruowany, że ma jak najbardziej zaboleć społeczeństwo – stwierdziła Karolina Elbanowska, Rzecznik Praw Rodziców.
rozwiń zwiń