Slow Jogging, czyli nowe podejście do biegania

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 14:00
- Pobiłem rekord swojej wagi. Slow Jogging był moją metodą na przywrócenie jej do stanu zdrowego dla mojego organizmu – mówi Maciej Kozakiewicz, prezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska w audycji "Cztery Pory Roku".
Audio
  • Wszystko o Slow Joggingu i jego wpływie na zdrowie (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lzf/Shutterstock

Większość zawodów zmusza do długiego siedzenia. - Przebywanie w pozycji siedzącej, jazda samochodem oraz przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach prowadzą do uszczerbku na zdrowiu - mówi gość Jedynki.   

Slow Jogging wymyślił Hiroaki Tanaka, profesor nauk medycznych, dyrektor katedry fizjologii sportu na Uniwersytecie Fukuoka. Celem profesora, było stworzenie aktywności fizycznej, która byłaby dostępna dla każdego.

Według badań 30-40 minut codziennego truchtu wystarczy aby poprawić aktywność fizyczną, która jest niezbędnym elementem codziennego życia. Prędkość nie jest istotna.  - Nie trzeba przekraczać komfortu tlenowego oraz wchodzić w strefę wysokiego pulsu i zadyszki, aby mieć poczucie, że służymy swojemu organizmowi - mówi Maciej Kozakiewicz.

Dlaczego warto zainteresować się Slow Joggingiem? Czy nawet zimą warto spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Maciej Kozakiewicz (prezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska oraz instruktor Slow Joggingu)

Data emisji: 8.04.2019 r.

Godzina emisji: 11:12

ak/kh

 

Czytaj także

Jakimi metodami dbamy o nasze zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 13:00
Jednym z najważniejszych kroków do zdrowego stylu życia jest przede wszystkim zdobywanie wiedzy. Dla wielu osób jej źródłem jest internet i to właśnie tam szukamy często informacji na temat tego, co jeść, jak ćwiczyć i w jaki sposób radzić sobie ze stresem.
rozwiń zwiń