E-recepta. Koniec wędrowania z kartką do apteki?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 12:16
Od stycznia przyszłego roku wystawianie e-recepty stanie się w naszym kraju obowiązkowe. Jak będzie wyglądał proces wdrażania w życie elektronicznej recepty?
Audio
  • Rozmowa z Wiktorem Rynowieckim o wprowadzeniu e-recepty. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/pikselstock

- Zapewniam Państwa, że e-recepty działają i są już wystawiane w ponad 300 przychodniach w kraju - mówi zastępca dyrektora z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - Wiktor Rynowiecki. Uważa, że najważniejszym elementem w procesie wdrażania takich recept jest przystosowanie do tego aptek. Informuje też, że przeprowadzono test polegający na tym, że wchodzono do aptek z e-receptą i jak się okazywało, pracownicy stosowali się do nowej reguły i realizowali daną receptę.

Dotychczas wystawiono już 645 tys. elektronicznych recept na terenie całej Polski. Jak będzie wyglądała droga realizacji e-recepty, gdy na stałe taka wejdzie w życie? - Są trzy różne drogi - mówi Wiktor Rynowiecki. Pierwsza będzie wyglądała w taki sposób, że pacjent drogą sms-ową otrzyma kod z numerem, który będzie musiał okazać w aptece. E-receptę będzie można także otrzymać na adres mailowy. Pacjent będzie mógł również poprosić o wydruk recepty podczas wizyty u lekarza.

Czy dzięki e-receptom wydawanie leków będzie przebiegało w sprawniejszy sposób? Co o e-receptach sądzą osoby starsze? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Wiktor Rynowiecki (zastępca dyrektora z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia)

Data emisji: 10.04.2019 

Godzina emisji: 9.16

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rodziny wielodzietne wykorzystują "500+"?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:08
- Program 500+ to transfer dla rodzin, które wiedzą, jak rozsądnie wykorzystać te pieniądze - mówiła na antenie Jedynki Judyta Kruk ze Stowarzyszenia Dużych Rodzin 3+. Na co w szczególności duże rodziny przeznaczają pieniądze ze świadczenia 500+?
rozwiń zwiń