Dzieci z domów dziecka obdarują samotnych seniorów świątecznymi paczkami

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:45
Dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych będą robiły paczki świąteczne dla samotnych seniorów. Dzieje się tak z inicjatywy Fundacji Dobrych Obyczajów, która taką akcję organizuje już po raz drugi.
Audio
  • Akcja wielkanocna. Dzieci z domów dziecka będą rozdawać prezenty samotnym seniorom
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sabinevanerp/Pixabay

Prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw Bartłomiej Jojczyk w audycji "Cztery pory roku" mówi, że wielkanocna akcja cieszy się sporym zainteresowaniem wśród dzieci z domów dziecka. Chodzi tutaj nie tylko o pomoc ubogim seniorom, ale przede wszystkim o pokazanie dzieciom, że są pełnoprawnymi obywatelami i mogą pomóc potrzebującym.

Prezes zapewnił, że dzieci są fundacji obiektem wszelkich działań i inicjatyw. - W pierwszej kolejności myśleliśmy o tym jak angażować dzieciaki w akcje wolontariatu, jak rozwijać empatię i pokazywać im świat na zewnątrz. Chcieliśmy pokazać, że nie tylko one są w trudnej sytuacji. Niestety często dzieje się tak, że dziecko przebywając w placówce przyjmuje bierną postawę. Naszym celem jest wyciągniecie ich z tej postawy - mówi Bartłomiej Jojczyk

Jest to druga edycja akcji wielkanocnej, która zasięgiem obejmuje kilka województw. - W tym roku po raz pierwszy włączyła się placówka z Warszawy. Jesteśmy także w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim - dodaje Bartłomiej Jojczyk.

 Jaka była reakcja dzieci po pierwszej wielkanocnej akcji? Czy trzeba było namawiać dzieci do zrobienia świątecznych paczek?

Zapraszamy do posłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Karolina Rożej

Gość: Bartłomiej Jojczyk (prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw) 

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 9.17

ans/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PCK ma pomysł na samotność seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 14:00
Jak Polski Czerwony Krzyż może pomóc seniorom wyjść z samotności? Jakie działania są ważne i potrzebne dla ludzi w pewnym wieku - zajęcia informatyczne, a może muzealne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze chcą nagłośnić skrywany problem

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 14:31
Święta Bożego Narodzenia to kilka dni w roku, kiedy szczególnie ciepło myśli się o najbliższych. Nie na darmo kojarzą się z rodzinna atmosferą. Jednak nie wszystkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stop manipulacji, czyli seniorze nie kupuj na prezentacji!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 18:54
Ta kampania społeczna ma na celu ostrzeżenie seniorów przed nieuczciwymi sprzedawcami, oferującymi różne dobra np. garnki, pościel, czy artykuły prozdrowotne po wyższych cenach, niż wynosi ich rzeczywista wartość.
rozwiń zwiń