X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie wierzmy w żadne cudowne leki w leczeniu chorób serca

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 14:39
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne apeluje o włączenie się w działania mające na celu zapobieganie pojawianiu się błędnych informacji na temat profilaktyki i leczenia chorób serca. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Csaba Deli/shutterstock.com

- Borykamy się z epidemią problemów sercowych. Polska króluje wśród krajów Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o liczbę zawałów serca, udarów mózgu - mówi dr Renata Główczyńska w audycji "Cztery pory roku". Ważne, abyśmy sami dbali o swoje zdrowie, a nie wierzyli w to, co mówią nam inni ludzie - dodaje.

Wiele czynników wpływa na choroby serca, m.in. siedzący tryb życia, palenie papierosów, brak ruchu. Jedną z chorób układu krwionośnego jest miażdżyca, która jest przez większość Polaków lekceważona. - Wielu z nas nie wierzy w miażdzycę, ponieważ jej nie czujemy i nie widzimy. Tak samo jak nie widzimy bakterii - podkreśla Renata Główczyńska.  

Gość audycji porusza problem suplementów diety, które dostępne są w aptekach bez recepty. Są one często mylone z lekami i nie mają wpływu na zmniejszenie ryzyka chorób serca. Pani doktor dodaje również, że powinno się przyjmować leki sprawdzone o udowodnionym działaniu, wydane z przepisu lekarza. 

Jaki wpływ ma miażdżyca na pracę naszego serca i jak dbać o prawidłową profilaktykę? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka 

Gość: dr n. med. Renata Główczyńska (kardiolog)

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 10.14

ans/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arterioskleroza, czyli miażdżyca. Jak nie dać się podstępnej chorobie?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 20:00
Miażdżyca to podstępna choroba. Zwykle zaczyna się niewinnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serce. Od jego kondycji zależy całe nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 19:38
Serce to organ, który poza regularnymi uderzeniami, może nam przypominać o swojej obecności niepokojącymi kołataniami i ukłuciami. Jakie objawy mogą zwiastować poważne choroby serca i jakie zdrowe nawyki powinniśmy wprowadzać w życie, aby nie skazywać się na uciążliwe dolegliwości, a w najgorszym wypadku - na śmierć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne zastawki serca polskiego pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 19:45
Zastawki serca odpowiadają za prawidłowy kierunek przepływu krwi w organizmie, a dokładniej zapobiegają jej cofaniu się w trakcie pracy serca. Upośledzenie funkcji zastawki aortalnej powoduje powiększenie serca, zmniejszenie jego wydajności pracy i obniżenie rzutu serca, a w konsekwencji prowadzi do niewydolności układów: krążenia i oddechowego.
rozwiń zwiń