X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekstremalna Droga Krzyżowa duchowym wyjściem ze strefy komfortu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 16:07
Trasy mają min. 40 km i mają różne stopnie trudności. Wierni pokonują je w bólu i trudzie. Najważniejszym celem jest przejście całej drogi w ciszy, samotności oraz skupieniu. EDK, pomysł, który powstał ponad 10 lat temu, jest formą duchowości otwierającą katolików na Pana Boga.  
Audio
  • Ekstremalna droga krzyżowa jako forma duchowości
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Romolo Tavani/Shutterstock.com

- Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nową formą przeżywania nabożeństwa drogi krzyżowej. Czasami ludzie, którzy wychodzą pierwszy raz na drogę krzyżową myślą, że jest to pielgrzymka, że będzie miło i przyjemnie. To nie o to chodzi. Najważniejszym walorem drogi krzyżowej jest cisza. W tej ciszy można usłyszeć Boga - mówi w audycji "Cztery pory roku" - ks. Jarosław Raczak, rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 

Pierwszym elementem EDK jest Msza Święta wieczorna. Następnie uczestnicy wychodzą na trasę biorąc ze sobą rozważania w wersji papierowej albo sięgając po nie do aplikacji w telefonie. Dostępne są one w formie audio bądź w formie tekstu. Tak jak w drodze krzyżowej obecni wędrują od stacji do stacji docierając do obranego celu.

Co w sytuacji, kiedy ktoś, wskutek wyczerpania, nie ukończy całej trasy? - Jeżeli ktoś wybiera trasę, która jest ponad jego możliwości, to nie jest to dyskwalifikujące. Ta osoba swoje przeżyła w czasie drogi krzyżowej - dodaje ks. Raczak.

Wszystkie informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można znaleźć na stronie www.edk.org.pl

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: ks. Jarosław Raczak (rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 11.10

ans/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki Post – Wielka wyprawa Śladami Pana Jezusa do Ziemi Świętej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 09:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica Jeziora Galilejskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 09:00
Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.
rozwiń zwiń