Liczba wypadków wzrasta w święta. Bądź ostrożny!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:04
Wzmożony ruch na drogach w okresie przedświątecznym i świątecznym sprzyja wypadkom. Pośpiech i nerwy są czynnikami, które nie sprzyjają zachowywaniu ostrożności.
Audio
  • Rozmowa z Iwoną Butler o czynnikach wywołujących wypadki samochodowe. (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay

Ze statystyk wynika, że Polacy nadal nie jeżdżą bezpiecznie. - W naszym kraju nadal trudno jest wpłynąć na świadomość kierowców komunikatem, że z wolniejszej jazdy płyną same korzyści - twierdzi.

Można spotkać się z opinią, że jeśli Polak wyjeżdża do innego kraju, to staje się bardziej pokornym i ostrożnym kierowcą. - Polak za granicą jest grzeczniejszy za kółkiem, a duży wpływ na jego postawę mają wyższe kary za wykroczenia na drodze - mówi Ilona Butler.

Gość Jedynki zwraca uwagę na to, że czynnikiem powodującym największe ryzyko wypadku drogowego jest przekroczenie prędkości. Jak się okazuje - nigdy nie jest tak, aby tylko jeden czynnik powodował wypadek. Dodaje też, że warto pilnować siebie, aby nie przesadzać z używaniem telefonu w trakcie prowadzenia auta. - Do przekroczenia prędkości często dochodzi też zagapienie się lub pisanie przez kierowcę SMS-ów - zauważa Ilona Butler.

Jak bezpiecznie korzystać z auta, aby cało i zdrowo dotrzeć do rodziny na święta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Iwona Butler (Instytut Transportu Samochodowego)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 9.11

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kierowco, uważaj. Gdy czujesz zmęczenie, jest już za późno

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 13:20
- Najpierw wydłuża się czas reakcji, stajemy się nieprzewidywalni, a znane trasy przejeżdżamy "na autopilocie". Wszystko jest dobrze, póki w otoczeniu nie dzieje się nic nieprzewidzianego - ostrzega dr Ewa Tokarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenie samochodu. Co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:42
Wydatki związane z posiadaniem samochodu często spędzają sen z powiek. Jednym z nich jest ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednie?
rozwiń zwiń