X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. prof. Witold Kawecki: ludzie patrzą na Notre Dame, jak na symbol wiary

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 14:34
– Widać płacz świata nad tym pożarem i to mnie wzrusza – powiedział w audycji ks. prof. Witold Kawecki, teolog kultury, komentując poruszenie społeczne po pożarze w katedrze Notre Dame w Paryżu. 
Audio
  • Ks. prof. Witold Kawecki o poruszeniu społecznym po pożarze w katedrze Notre Dame (Cztery pory roku/Jedynka)
16 kwietnia 2019, Francuzi zgromadzeni pod katedrą Notre Dame
16 kwietnia 2019, Francuzi zgromadzeni pod katedrą Notre DameFoto: PAP/Newscom

We Francji rozgorzały dyskusje na temat sposobu odbudowania świątyni. Według najnowszych doniesień, z pożaru udało się ocalić około 90 proc. znajdujących się tam bezcennych relikwii i dzieł sztuki.

Zdaniem gościa audycji zjednoczenie, jakie nastało w społeczeństwie po pożarze wskazuje na to, że ludzie patrzą na katedrę nie tylko, jak na obiekt architektoniczny, ale również jak na symbol wiary.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<<

– Nie jestem zwolennikiem twierdzenia, że ten pożar to znak od Pana Boga i nagle cała Francja się nawróci. Proces nawracania jest długi, najczęściej wielopokoleniowy – przyznał duchowny.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. Gość mówił również o swojej książce "Tajemnice Caravaggia", która stanowi opowieść o blisko stu dziełach tego malarza.

***

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem do wszystkich Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Wsparcie ma zostać przekazane za pośrednictwem akcji SMS-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. Andrzej Rogoyski, Prezes Polskiego Radia, ogłosił, że Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.  

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA (koszt 2,46 z VAT).


. .

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: ks. prof. Witold Kawecki (teolog kultury, UKSW)

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 9.11

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odbudujmy Notre Dame. Polskie Radio przyłącza się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:05
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się do wszystkich Polaków o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski powiedział, że publiczny nadawca przyłącza się do apelu.
rozwiń zwiń