X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odebranie dzieci rosyjskiej rodzinie. Jakie są szanse na ich odzyskanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 16:13
Rosjanin Denis Lisov postanowił na własną rękę "porwać" swoje biologiczne dzieci, które wcześniej zostały umieszczone u muzułmańskiej rodziny zastępczej w Szwecji. Mężyczna wystąpił o azyl w Polsce, co spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
Audio
  • Rozmowa z gośćmi o sytuacji poszkodowanego Rosjanina Denisa Lisova. (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Denis Lisov przyjechał z żoną do Szwecji w poszukiwaniu lepszego życia. Na świat przyszły ich 3 córki, a po pewnym czasie małżonka Rosjanina zachorowała na schizofrenię. Żadne z emigrantów nie posiadało obywatelstwa szwedzkiego, a ich córki mówiły tylko w języku rosyjskim. - Kłopoty zaczęły się, kiedy mama dziewczynek trafiła do szpitala psychiatrycznego - mówi mecenas Denisa Lisova Bartosz Lewandowski. Dodaje, że doszło do odebrania biologicznym rodzicom dziewczynek, które w efekcie zostały umieszczone w muzułmańskiej rodzinie zastępczej.

- Dzieci spędziły 1,5 roku pod opieką rodziny o zupełnie odmiennej kulturze, a Denis Lisov mógł widywać je tylko raz na dwa tygodnie - dodaje gość Jedynki. Zrozpaczony ojciec zabrał dziewczynki z powrotem i przyjechał z nimi do Polski w celu uzyskania bezpiecznego azylu. Tutaj dopiero uzyskał pomoc od mecenasa i szansę na to, że może odzyskać ukochane dzieci. 

Mecenas Bartosz Lewandowski zwraca uwagę na fakt, iż w sądzie szwedzkim wysłuchano zeznań Pana Lisova i jego małżonki, a nie rozmawiano z ich dziećmi. - Nikt nie przesłuchał dziewczynek w obecności psychologa, co byłoby wskazane - twierdzi prawnik, dostrzegając niesprawiedliwość w działaniu sądu. 

W audycji także wypowiedź wiceministra Michała Wójcika na temat zaistniałej sytuacji.

Jakie są szanse na to, aby rodzice na zawsze odzyskali swoje dzieci? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Bartosz Lewandowski (mecenas), Michał Wójcik (wiceminister z Ministerstwa Sprawiedliwości)

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 11.10

K.A/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matematyczni geniusze ze słynnej lwowskiej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 12:14
Zdobyli sławę, zaszczyty i zrobili międzynarodowe kariery wykładowców. O kim mowa? Mówimy o geniuszach w dziedzinie matematyki opisanych w książce "Genialni. Lwowska szkoła matematyczna" autorstwa Mariusza Urbanka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko w rodzinie zastępczej. Z sideł przemocy do lepszego domu?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:39
Psycholog dr Aleksandra Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego mówi, że przemoc ma różne oblicza, a społeczeństwo nie zawsze potrafi trafnie ocenić, kiedy dochodzi do nadużycia ze strony rodziców. Jak przemoc wpływa na psychikę dziecka i kiedy rodzina zastępcza staje się jedyną szansą na ocalenie pokrzywdzonego dziecka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie ślady w katedrze Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 14:52
To właśnie tam Henryk Walezy, pierwszy elekcyjny król Polski, przysięgał na tzw. "artykuły henrykowskie" i "pacta conventa". Tam został zaprzysiężony, a następnie ruszył z Paryża w długą podróż do Polski. Katedra Notre Dame ma wiele polskich śladów w historii.
rozwiń zwiń