Caritas Polska z pomocą dla Nepalu i Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:57
Jedynka wspiera akcję pomocy Caritas Polska dla Wenezueli, której mieszkańcy potrzebują natychmiastowej pomocy m.in. w postaci żywności i leków. Caritas Polska od czterech lat pomaga już mieszkańcom Nepalu, kraju, w którym w 2015 roku miało miejsce fatalne w skutkach trzęsienie ziemi. Małgorzata Głogowska zebrała informacje o tym, jak wygląda odbudowa Nepalu i jakie działania prowadzi tam dziś Caritas.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Iwińskim o akcji Caritasu dla Nepalu. (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Cineberg/Shutterstock

Koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska - Krzysztof Iwiński opowiada, że na skutek trzęsienia ziemi większość głównych zabytków Nepalu zostało zrujnowanych. - Miejsca te znalazły się pod parasolem ochronnym Caritasu, gdzie można było zacząć odbudowywać szkody - mówi. Wspomina również o projektach, dzięki którym organizacja wspiera małe gospodarstwa.

Polska_pomaga_Wenezuela_1200x660.jpg
Polska pomaga - serwis Polskiego Radia

Krzysztof Iwiński wraz z Caritas Nepal ma plan uruchomić wsparcie ośrodków zdrowia w poszkodowanym państwie. - Będziemy wysyłać do Nepalu polskich lekarzy i ratowników medycznych, którzy będą szkolili tamtejszą ludność - dodaje. Akcja ma na celu lepsze przygotowanie do ewentualnej, kolejnej katastrofy. Caritas także ma zaopatrzyć ośrodki w odpowiednią aparaturę medyczną, która będzie pomagała pacjentom odzyskać zdrowie.

 - Dzięki wsparciu Polaków udało się odbudować wiele zniszczonych miejscowości i pomóc niejednej osobie - z dumą stwierdza gość Jedynki. Czym jest zbliżający się koncert "Polska pomaga"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Materiał przygotowała: Małgorzata Głogowska

Gość: Krzysztof Iwiński (koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 10.42

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matki dzieci niepełnosprawnych intelektualnie chcą żyć pełnią życia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:43
Znaczną jego część poświęcają opiece nad dziećmi, ale wielu udaje się łączyć te obowiązki z realizacją własnych celów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk w szkołach. Na kim spoczywa obowiązek zapewnienia opieki uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:12
Związek Nauczycielstwa Polskiego podał dzisiaj, że 75 proc. placówek oświatowych w całej Polsce bierze udział w strajku. Jest to kłopotliwe z punktu widzenia rodziców, którzy na czas strajku w szkołach z powodu pracy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom. Kto odpowiada za opiekę nad uczniami podczas strajku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydarzenie Historyczne Roku". Głosowanie trwa do 15 maja

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 12:26
Można już głosować w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku". Plebiscyt organizowany jest po raz 12. przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Jego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.
rozwiń zwiń