X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożywne śniadanie podstawą udanego dnia

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 14:31
Jest powiedzenie: "Zjedz śniadanie sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi". Czy pamiętamy o tym, aby w codziennym pędzie życia znaleźć dla siebie kilka minut na zjedzenie odżywczego śniadania?
Audio
  • Rozmowa z Katarzyną Błażejewską o tym, jak ważne powinny być dla nas śniadania. (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Elena Veselova / Shutterstock

Dietetyk kliniczny Katarzyna Błażejewska ostrzega przed tym, że długie zwlekanie ze zjedzeniem śniadania powoduje nadmierną produkcję kortyzolu (hormonu stresu). Zaleca, aby zjeść śniadanie maksymalnie do godziny po wstaniu z łóżka, aby nie narażać się na złe samopoczucie i spadek energii w ciągu dnia.

Gość Jedynki mówi, że wielu pacjentów narzeka na to, że ma problemy z przełknięciem czegokolwiek o poranku. Zaleca, aby wtedy przyjrzeć się swoim codziennym nawykom żywieniowym. - Być może poranny brak apetytu jest wywołany nieprzetrawioną, późno zjedzoną kolacją - twierdzi.

Jak się okazuje - najtrudniej do jedzenia śniadań namówić dzieci. - Wygospodarujmy 10 minut przed zaprowadzeniem naszych pociech do szkoły, aby pokazać im, że śniadanie może być przyjemnym rytuałem. Zasiadajmy wspólnie do stołu - zachęca Katarzyna Błażejewska. Ci, którzy nie przepadają za jajkami i chlebem mogą wypić mleczny koktajl z dodatkiem owoców. 

Czym jest europejski dzień śniadania pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Katarzyna Błażejewska (dietetyk kliniczny)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 9.11

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matematyczni geniusze ze słynnej lwowskiej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 12:14
Zdobyli sławę, zaszczyty i zrobili międzynarodowe kariery wykładowców. O kim mowa? Mówimy o geniuszach w dziedzinie matematyki opisanych w książce "Genialni. Lwowska szkoła matematyczna" autorstwa Mariusza Urbanka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko w rodzinie zastępczej. Z sideł przemocy do lepszego domu?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:39
Psycholog dr Aleksandra Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego mówi, że przemoc ma różne oblicza, a społeczeństwo nie zawsze potrafi trafnie ocenić, kiedy dochodzi do nadużycia ze strony rodziców. Jak przemoc wpływa na psychikę dziecka i kiedy rodzina zastępcza staje się jedyną szansą na ocalenie pokrzywdzonego dziecka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odebranie dzieci rosyjskiej rodzinie. Jakie są szanse na ich odzyskanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 16:13
Rosjanin Denis Lisov postanowił na własną rękę "porwać" swoje biologiczne dzieci, które wcześniej zostały umieszczone u muzułmańskiej rodziny zastępczej w Szwecji. Mężyczna wystąpił o azyl w Polsce, co spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
rozwiń zwiń