X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska Pomaga". Akcja Caritas Polska nie tylko dla Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 14:40
W niedzielę 28 kwietnia 2019 odbędzie się wyjątkowy koncert wielkanocny, będący podziękowaniem dla Polaków za gotowość niesienia pomocy potrzebującym na świecie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony mieszkańcom Wenezueli. Ale Polska pomaga nie tylko Wenezueli.
Audio
  • Caritas Polska pomaga Syrii (Cztery pory roku/Jedynka)
Uchodźcy z Syrii
Uchodźcy z SyriiFoto: pixabay/domena publiczna

Caritas Polska wspiera również mieszkańców Syrii, gdzie konflikt trwa już osiem lat. Choć działania wojenne nie są prowadzone w całym kraju, to ich następstwa są widoczne niemal na każdym kroku.

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne


Sylwia Hazboun z Caritas Polska, która w połowie kwietnia wróciła z Syrii, mówi, że chodząc po tamtejszych miastach czuła się, jak w scenerii filmu katastroficznego, szczególnie we wschodnim Aleppo, oraz tam, gdzie przebiegała linia frontu. - Jeszcze smutniejsze dla mnie są spotkania z ludźmi, którzy mówili, ile tam stracili - wyznaje.

Caritas Polska jest obecna w Syrii od początku konfliktu, a od dwóch lat realizuje program "Rodzina rodzinie". Polacy przekazali na ten program 40 milionów złotych. Syryjczycy dostają pieniądze, a nie pomoc rzeczową, gdyż sami wiedzą, na co je przeznaczyć. Inny program przewiduje udzielanie mikrograntów dla przedsiębiorców.

Marianna Chlebowska podkreśla, że wiele osób straciło swoje miejsca pracy, czy narzędzia. - Stworzenie możliwości zakupu dla nich wyposażenia warsztatów lub narzędzi umożliwia im uniezależnienie się od pomocy humanitarnej - mówi pracownica Caritas. Taką pomoc otrzymało około 200 osób.

Więcej o pomocy dla różnych krajów na stronie Caritas Polska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Materiał przygotowała: Małgorzata Głogowska

Goście: Sylwia Hazboun i Marianna Chlebowska (Caritas Polska)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 10.43

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert "Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii". Włącz się do akcji

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 11:17
Polskie kolędy wybrzmią w niedzielę w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas charytatywnego koncertu "Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii". - Warto okazać gest dobrej woli i wysłać choćby charytatywnego SMS-a, który wspomoże akcję - mówił ksiądz Marek Dec z Caritas Polska. Dochód z koncertu oraz z prowadzonej zbiórki SMS-owej zostanie przekazany mieszkańcom Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedstawicielka Caritas Polska: sytuacja w Syrii nadal nieustabilizowana

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 09:21
- Wojna to nie tylko spadające bomby. To również wysokie ceny i ogromne bezrobocie. Przez kilka lat dzieci nie chodziły do szkoły - mówiła w Polskim Radiu 24 Sylwia Hazboun z Caritas Polska.
rozwiń zwiń