Samochód za 1000 zł. Bezpieczna i rozsądna inwestycja?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:19
Powodów, dla których decydujemy się na kupno taniego samochodu może być wiele - począwszy od wygody, a skończywszy na zamiłowaniu do starych samochodów. Bywa i tak, że tanie auto ma nam posłużyć na chwilę. Czy pomyśleliśmy o tym co zrobić, aby zakup był tani, ale i bezpieczny?
Audio
  • Rozmowa z Maciejem Kuchno o zakupie tanich samochodów (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Reporter Maciej Walecki udał się do komisu samochodowego w celu znalezienia taniego auta. Właściciel zapytany o to, kto przeważnie poszukuje samochodu z niską ceną wskazał klientów z różnymi  potrzebami. - Czasami są to studenci, których nie stać na nic lepszego, osoby planujące przeprowadzkę, lub tacy, którzy są zmęczeni jazdą do pracy autobusem - mówi.

Mechanik zaleca, aby nie jeździć całkowicie wyeksploatowanym autem, gdyż stwarza to zagrożenie dla życia. Uważa, że ważnym jest, aby o samochód ciągle dbać i być wyczulonym na każdą możliwą usterkę. - Można kupić tanie auto i jeździć bezpiecznie dbając o nie - twierdzi.

- Przed kupnem warto zastanowić się nad tym, jaką rolę to auto ma spełniać w naszym życiu - mówi gość Jedynki Maciej Kuchno - redaktor naczelny portalu "autoGALERIA.pl". Zaleca, aby pójść w kierunku aut produkowanych w latach 90. gdyż dzięki temu nie trzeba później martwić się o dostępność poszczególnych części. Twierdzi, że najbardziej zadbane samochody można znaleźć w ogłoszeniach, kupując je od starszych osób, które przez długi czas pieczołowicie dbały o każdy szczegół swojego pojazdu.

Jak osoba, która nie zna się na motoryzacji może zweryfikować, czy dana oferta jest wiarygodna? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Maciej Kuchno (redaktor naczelny portalu "autoGALERIA.pl")

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 11.12

K.A/abi

Czytaj także

Olkusz - jedyne takie miejsce

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:21
Miasto zlokalizowane jest pomiędzy dwoma wielkimi ośrodkami gospodarczymi, naukowymi i kulturalnymi - aglomeracją krakowską i katowicką. Olkusz leży na zachodnich rubieżach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nad rzeką Babą. Jego początki siegają XIII wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przelewy kartą, telefonem. Jak bezpiecznie wykonywać transakcje płatnicze?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 20:51
Społeczeństwo przyzwyczaiło się do wirtualnych portfelów. Płatność kartą zbliżeniową czy telefonem to codzienność. Jest to komfortowe, ale jak zachować bezpieczeństwo wykonując przelewy za pomocą urządzeń elektronicznych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczba wypadków wzrasta w święta. Bądź ostrożny!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:04
Wzmożony ruch na drogach w okresie przedświątecznym i świątecznym sprzyja wypadkom. Pośpiech i nerwy są czynnikami, które nie sprzyjają zachowywaniu ostrożności.
rozwiń zwiń