Fani robotów i robotyki zaprezentują się na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 12:17
W najbliższą sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym odbędzie się 23. Piknik Naukowy, pod hasłem "My i maszyny". W "Czterech porach roku" w radiowej Jedynce gośćmi Romaja Czejarka byli przedstawiciele Planety Robotów, czyli klubu pasjonatów i popularyzatorów robotyki: Bartłomiej Szponarski i Stanisław Ursatiew. Zaproszeni goście opowiadali m.in. o tym, że ich przygoda z robotyką zaczęła się od... klocków lego.
Audio
  • O atrakcjach Planety Robotów na Pikniku Naukowym opowiadali Bartłomiej Szponarski i Stanisław Ursatiew (Cztery pory roku/Jedynka)
Piknik Naukowy 2016. Zdjęcie archiwalne
Piknik Naukowy 2016. Zdjęcie archiwalne Foto: Polskie Radio

Jak zapewniali rozmówcy Romana Czejarka, ich stoisko na tegorocznym Pikniku Naukowym będzie bardzo interaktywne, zgodnie z hasłem przewodnim imprezy.

- Stawiamy na interakcję. Każdy odwiedzający będzie mógł wejść w interakcję z częścią eksponatów - mówili goście "Czterech pór roku". Na stoisku Planety robotów podziwiać będzie można roboty-manipulatory, znane z fabryk, będą zdalnie sterowane pojazdy. Chętni będą mogli zbudować robota samemu.

Dla najmłodszych przewidziano prezentację specjalnego robota edukacyjnego Foton. - Da się przyjść z dziećmi, wszyscy są zaproszeni - podkreślali rozmówcy Romana Czejarka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i do wzięcia udziału w tegorocznym Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbywa się już po raz 23 i jest największą w Europie naukową imprezą plenerową. Organizatorzy Pikniku starają się popularyzować naukę przez interaktywne eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, jak i złożone. Prezentowane są różne dyscypliny naukowe - tak ścisłe, jak i przyrodnicze i humanistyczne. Wstęp na Piknik Naukowy jest wolny.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Bartłomiej Szponarski, Stanisław Ursatiew (Planeta Robotów)

Data emisji: 6.05.2019

Godzina emisji: 10.15

mbl/kh

 

Czytaj także

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia. "Naukę trzeba było wyprowadzić na ulicę"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 10:37
Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer w 1997 współtworzył Piknik Naukowy Polskiego Radia. W audycji "Twarzą w twarz" opowiada o tym, jak udało się stworzyć popularnonaukowy projekt w czasach, kiedy nauka miała charakter stricte akademicki. Nawiązuje także do swojej wieloletniej fascynacji filozofią.
rozwiń zwiń