X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Jak zadbać o siebie i pasażerów?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:15
Pociąg, który jest rozpędzony do 120 km/h potrzebuje ok 1000 - 1300 metrów, aby się zatrzymać. Dla porównania samochód, który jedzie z tą samą prędkością potrzebuje niewiele ponad 60 m do zatrzymania. Maszynista, który widzi samochód na przejeździe kolejowo - drogowym może jedynie wcisnąć hamulec bezpieczeństwa i czekać. 
Audio
  • Bezpieczeństwo na przejazdach drogowo - kolejowych. (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Na 14 tysiącach przejazdów drogowo-kolejowych umieszczone są specjalne żółte naklejki. Każda z nich posiada indywidualny numer oraz telefony alarmowe. - To taki system, który umożliwia kierowcom oraz innym użytkownikom drogi na reakcję w momencie, kiedy znają się w zagrożeniu - mówi na antenie radiowej Jedynki Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych. 

Dzięki indywidualnym numerom nadanym dla przejazdów drogowo-kolejowych służby ratownicze dokładnie wiedzą, w którym miejscu znajduje się dany kierowca. W chwili zagrożenia dyżurny ma obowiązek wstrzymania ruchu pociągów.  - W zeszłym roku mieliśmy dwadzieścia cztery przypadki, kiedy ruch pociągów na linii kolejowej, właśnie po takim sygnale był wstrzymany. We wszystkich tych przypadkach uniknęliśmy zderzenia pociągu z samochodem - powiedział Karol Jakubowski. 

Jak pokazują statystyki, kierowcy często lekceważą znak "STOP" znajdujący się przed przejazdem kolejowym, a nie lekceważą go na skrzyżowaniach dwóch dróg dla samochodów. 

Jaką podjąć decyzję jak już znaleźliśmy się między „Rogatkami” (zaporami drogowymi)? Co oznaczają kategorie A, B, C, D na żółtych naklejkach? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: Karol Jakubowski (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A) 

Data emisji: 7.05.2019

Godzina emisji: 9.18

ans/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orient Express - najbardziej luksusowy pociąg Europy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 17:41
- Cały Orient Express, wszystkie jego drobiazgi i emblematy robiły niezwykłe wrażenie. Czułem się jak w powieści "Morderstwo w Orient Expressie" Agathy Christie - mówi fotoreporter, Marek Lasyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy transport publiczny w Polsce trzeba budować od nowa?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 18:30
Problemowi transportu publicznego w Polsce był poświęcony jeden z paneli podczas Kongresu 590 w Jesionce koło Rzeszowa. Temat kontynuowali w "Debacie Jedynki": Krzysztof Balawejder - prezes POLBUS-PKS, dr Michał Wolański z Katedry Transportu SGH w Warszawie oraz Krzysztof Zgorzelski – prezes Przewozów Regionalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo na drodze. "Nasze rozproszenie jest na poziomie kosmicznym"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 13:08
Według raportu z kolejnej edycji Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy, kierowcy, mimo świadomości ryzyka, używają urządzeń mobilnych oraz nadmiernie używają klaksonu podczas jazdy samochodem. Jak na tym tle wypadają Polacy?
rozwiń zwiń