X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I Komunia Święta. Nowobogackie przyjęcie czy spotkanie z Chrystusem?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 12:37
Gdy dziecko przystępuje do I Komunii Świętej rodzice zajmują się przygotowaniem sali, zakupem odpowiedniego stroju i sporządzeniem listy gości. Ale czy pamiętają o tym, aby duchowo przygotować dziecko do tak ważnego wydarzenia, jakim jest przyjęcie Jezusa Chrystusa? 
Audio
  • Rozmowa z ks. Ryszardem Halwą o przystąpieniu dziecka do I Komunii Świętej (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ANA VANESA GARCIA NARANJO

Ks. Ryszard Halwa, red. naczelny pisma "Moja Rodzina" wspomina, jak przeżył swoją komunię. Twierdzi, że była to skromna uroczystość, a prezentami, które sprawiły mu radość były: książeczka do nabożeństwa, różaniec i medalik. Ksiądz uważa, że obecnie dzieci głównie skupiają się na tym, jakie prezenty dostanie od rodziny i całkowicie zapominają o istocie i ważności wydarzenia. - W czasie komunii powinna być zawarta przyjaźń i przymierze z Bogiem - dodaje.

Gość Jedynki sądzi, że głównymi winowajcami ignoranckiej postawy dziecka są rodzice, którzy odpowiednio nie uświadamiają swoich pociech, czym tak naprawdę jest I Komunia Święta. Uważa, że zjawisko jest często zauważalne wśród rodzin, u których wiara jest wyraźnie słaba. - Wtedy dzieci są skłonne do przesadnego interesowania się prezentami i porównywania ich z innymi dziećmi - ocenia ks. Ryszard Halwa. Apeluje także do katechetów, którzy w trakcie lekcji powinni odpowiednio przygotować dzieci do tego wydarzenia.

Jak przygotować dziecko do duchowego otwarcia się na przyjęcie I Komunii Świętej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Ks. Ryszard Halwa (red. naczelny pisma "Moja Rodzina")

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 10.14

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziecko w rodzinie zastępczej. Z sideł przemocy do lepszego domu?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:39
Psycholog dr Aleksandra Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego mówi, że przemoc ma różne oblicza, a społeczeństwo nie zawsze potrafi trafnie ocenić, kiedy dochodzi do nadużycia ze strony rodziców. Jak przemoc wpływa na psychikę dziecka i kiedy rodzina zastępcza staje się jedyną szansą na ocalenie pokrzywdzonego dziecka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odebranie dzieci rosyjskiej rodzinie. Jakie są szanse na ich odzyskanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 16:13
Rosjanin Denis Lisov postanowił na własną rękę "porwać" swoje biologiczne dzieci, które wcześniej zostały umieszczone u muzułmańskiej rodziny zastępczej w Szwecji. Mężyczna wystąpił o azyl w Polsce, co spowodowało międzynarodowy spór o nieprzestrzeganie praw dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki rower wybrać, aby cieszyć się radosną i bezpieczną jazdą?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 09:43
Rowery to nie tylko sprzymierzeńcy środowiska, ale też zaoszczędzonego czasu i lepszego zdrowia. Na jaki rower zdecydować się, aby nie straszna była nam wizja długodystansowego rajdu ani jazda po zakorkowanym mieście? W audycji także o tym jaki rower jest najlepszy dla dziecka.
rozwiń zwiń