Prawo jazdy. Jakie zmiany wprowadza ministerstwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:57
Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmianę w zasadach przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy. Zmiana ma wejść w życie 1 lipca 2019 roku. 
Audio
  • Prawo jazdy. Co zmieni się w organizacji egzaminów państwowych? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

 - Propozycje, które dostaliśmy do zaopiniowania z Ministerstwa Infrastruktury dotyczą nie merytorycznej części przeprowadzenia egzaminów państwowych, a części organizacyjnej - mówi Sławomir Malinowski, kierownik wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych. Dodaje również, że testy oraz zasady przeprowadzenia egzaminów praktycznych w zakresie każdej kategorii pozostają bez zmian. 

Zmiana, która jest proponowana od 1 lipca dotyczy zmniejszonego planowania. Egzaminator będzie mógł przeprowadzać osiem egzaminów dziennie i nie więcej niż jeden egzamin praktyczny na godzinę, co według pracowników WORD-ów jest niewykonalne. - Zdarzają się przypadki, kiedy egzaminy trwają nie 50-60 minut tylko 80 minut. Wynika to z tego, że może być różna sytuacja na drodze publicznej - dodaje gość audycji. 

W opinii Sławomira Malinowskiego, minister infrastruktury powinien jak najszybciej przedstawić propozycję, co zrobić, żeby zdający nie kończyli egzaminu już na placu manewrowym oraz mówi o potrzebie zmiany w systemie szkolenia kierowców. 

Jaka propozycja została wysłana do ministerstwa z mazowieckich WORD-ów? 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Sławomir Malinowski (kierownik wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych, WORD Warszawa) 

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 10.16

ans/ag

Czytaj także

Kontrola drogowa. Uważaj z nagrywaniem rozmowy z policjantem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:24
Jednym z podstawowych obowiązków kierowcy jest pozostanie w samochodzie i czekanie na podejście policjanta. Jak tłumaczył mł. asp. Antoni Rzeczkowski, biorąc pod uwagę, że kontrole odbywają się najczęściej na poboczach ruchliwych dróg, chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo kontrolowanego kierowcy, jak i policjanta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochód za 1000 zł. Bezpieczna i rozsądna inwestycja?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:19
Powodów, dla których decydujemy się na kupno taniego samochodu może być wiele - począwszy od wygody, a skończywszy na zamiłowaniu do starych samochodów. Bywa i tak, że tanie auto ma nam posłużyć na chwilę. Czy pomyśleliśmy o tym co zrobić, aby zakup był tani, ale i bezpieczny?
rozwiń zwiń