X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawo jazdy. Jakie zmiany wprowadza ministerstwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:57
Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmianę w zasadach przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy. Zmiana ma wejść w życie 1 lipca 2019 roku. 
Audio
  • Prawo jazdy. Co zmieni się w organizacji egzaminów państwowych? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

 - Propozycje, które dostaliśmy do zaopiniowania z Ministerstwa Infrastruktury dotyczą nie merytorycznej części przeprowadzenia egzaminów państwowych, a części organizacyjnej - mówi Sławomir Malinowski, kierownik wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych. Dodaje również, że testy oraz zasady przeprowadzenia egzaminów praktycznych w zakresie każdej kategorii pozostają bez zmian. 

Zmiana, która jest proponowana od 1 lipca dotyczy zmniejszonego planowania. Egzaminator będzie mógł przeprowadzać osiem egzaminów dziennie i nie więcej niż jeden egzamin praktyczny na godzinę, co według pracowników WORD-ów jest niewykonalne. - Zdarzają się przypadki, kiedy egzaminy trwają nie 50-60 minut tylko 80 minut. Wynika to z tego, że może być różna sytuacja na drodze publicznej - dodaje gość audycji. 

W opinii Sławomira Malinowskiego, minister infrastruktury powinien jak najszybciej przedstawić propozycję, co zrobić, żeby zdający nie kończyli egzaminu już na placu manewrowym oraz mówi o potrzebie zmiany w systemie szkolenia kierowców. 

Jaka propozycja została wysłana do ministerstwa z mazowieckich WORD-ów? 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Sławomir Malinowski (kierownik wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych, WORD Warszawa) 

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 10.16

ans/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrola drogowa. Uważaj z nagrywaniem rozmowy z policjantem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:24
Jednym z podstawowych obowiązków kierowcy jest pozostanie w samochodzie i czekanie na podejście policjanta. Jak tłumaczył mł. asp. Antoni Rzeczkowski, biorąc pod uwagę, że kontrole odbywają się najczęściej na poboczach ruchliwych dróg, chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo kontrolowanego kierowcy, jak i policjanta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochód za 1000 zł. Bezpieczna i rozsądna inwestycja?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:19
Powodów, dla których decydujemy się na kupno taniego samochodu może być wiele - począwszy od wygody, a skończywszy na zamiłowaniu do starych samochodów. Bywa i tak, że tanie auto ma nam posłużyć na chwilę. Czy pomyśleliśmy o tym co zrobić, aby zakup był tani, ale i bezpieczny?
rozwiń zwiń