X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Można dziecku nadać imię elektronicznie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:08
Nowoczesna technika sprawia, że kontakty z urzędem są coraz łatwiejsze. Dzięki platformie e-administracja można zarejestrować nowo narodzone dziecko, nadać mu imię on-line i odebrać PESEL nie ruszając się z domu.
Audio
  • Platforma e-administracja umożliwi elektroniczne nadanie dziecku imienia (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Jeżeli ktoś chce pójść osobiście do urzędu stanu cywilnego, by osobiście odebrać metryką zawsze może to zrobić. Ale ci, którzy są zabiegani i trudno im wygospodarować czas w godzinach pracy urzędu, mogą dziecku nadać imię korzystając z internetu. Trzeba tylko dysponować profilem zaufanym. Bez tego nie da rady, bo profil jest elementem identyfikującym petenta.

- Jest to środek identyfikacji elektronicznej, to jest takie przedstawienie się, bezpieczne, potwierdzające moją tożsamość w usługach elektronicznych - mówi Piotr Gajewski z Ministerstwa Cyfryzacji. Radzi, żeby każdy założył sobie taki profil, bo coraz więcej usług można załatwić zdalnie, ale poprzez profil zaufany. Często proponują to banki.

Gość radiowej Jedynki opowiada, jak korzystać z usługi nadania dziecku imienia elektronicznie. Można również wybrać formę metryki - elektroniczną lub tradycyjną. Piotr Gajewski radzi, aby na razie wybierać metrykę papierową, ponieważ jeszcze nie wszystkie urzędy mają dostęp do metryk elektronicznych.

Jeśli dziecko urodziło się w związku nieformalnym, to - niestety - wizyty w urzędzie nie unikniemy. Piotr Gajewski wyjaśnia z jakiego powodu.

Dlaczego warto zastanowić się, zanim nada się dziecku imię? Czym możemy posiłkować przy wyborze imienia?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Piotr Gajewski (dyrektor Departamentu Systemów Państwowych Ministerstwo Cyfryzacji)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 10.09

ag


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Imię dla dziecka - praktyczne, popularne czy oryginalne?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 15:34
Zuzanna, Julia, Lena, Antoni, Jakub i Szymon - to imiona najchętniej nadawane dzieciom w 2016 roku. Czy teraz wiele dziewczynek dostanie na imię Klara, tak jak córeczka Lewandowskich?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profil zaufany to taki kluczyk, który wpuszcza nas do wirtualnego świata

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:40
- Wirtualny świat stwarza nam mnóstwo możliwości, daje wygodę, oszczędność czasu, możliwość załatwiania spraw nie tylko wtedy, kiedy urząd jest czynny, ale wtedy, kiedy my mamy czas - mówi Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce ruszyła cyfrowa lawina – przyniesie w 2025 r. 12 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 16:25
W 2016 roku ok. 6,2 proc. polskiego PKB pochodziło z usług cyfrowych, czyli ponad 112 mld zł. Szacujemy, że do 2025 r. ta wartość może się podwoić - powiedziała w środę szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń