Bezpieczeństwo dzieci na koloniach sprawą priorytetową

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:08
Już za cztery tygodnie rozpoczynają się wakacje. Rodzice, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie dopinają wszystkie formalności. Co i gdzie należy sprawdzić, by mieć pewność, że dzieci odpoczną bezpiecznie?
Audio
  • Kto może zostać wychowawcą na koloniach? (Cztery pory roku/Jedynka)
A. Gąsior: Ruch się dopiero zaczął i pewnie się zwiększy. Nie ma jednak mowy, by powtórzyły się wielkie liczby uczestników z zeszłego roku
A. Gąsior: "Ruch się dopiero zaczął i pewnie się zwiększy. Nie ma jednak mowy, by powtórzyły się wielkie liczby uczestników z zeszłego roku"Foto: springtime78/Shutterstock

Andrzej Kulmatycki z Kuratorium Oświaty w Warszawie powiedział, że kontaktując się z kuratorium można uzyskać informacje na temat wychowawców, którzy będą sprawowali opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu oraz to, czy organizator zapewnił wszystkie warunki bezpieczeństwa. – Można to zrobić online. Według mnie jest to absolutnie obowiązkowe. Bez sprawdzenia tych informacji ja bym swoich dzieci na wyjazd nie wypuścił – mówił Andrzej Kulmatycki.  

- Natomiast o złych zachowaniach seksualnych wobec dzieci na tej liście informacji nie znajdziemy. W związku z tym zawierzyłabym firmie organizującej wyjazd dokładne sprawdzenie kadry – przestrzegła psycholog Monika Dreger.

Czy kierownik wypoczynku może być jednocześnie wychowawcą? Czy przepisy nakazują organizatorowi wypoczynku zapewnienie dostępu do opieki medycznej? Czy kursy internetowe zapewniają wychowawcom kolonijnym odpowiednie przygotowanie? Czy można się nauczyć odpowiedniego podejścia do dzieci? Czym powinien cechować się idealny wychowawca na obozie? Czy kuratorium oświaty kontroluje kompetencje opiekunów kolonijnych? Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Monika Dreger (psycholog), Andrzej Kulmatycki (Kuratorium Oświaty w Warszawie) 

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 9.16

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy tej wiosny grozi nam susza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:34
Susza jest konsekwencją zmian klimatycznych, a deszcz jest zjawiskiem pogodowym. Od pewnego czasu nie odnotowano ulewnych deszczy, a zima przeszła bez większych opadów. Czy Polsce grozi susza? 
rozwiń zwiń