X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pasieki na dachach wieżowców. Jak żyją pszczoły w mieście?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:17
W Warszawie na dachach wieżowców jest już ponad tysiąc uli, a w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pszczoły hodowane są w tamtejszym ogrodzie, w tzw. kłodach bartnych. W "Czterech porach roku" eksperci opowiadają o tym, skąd wziął się pomysł na wielkomiejskie pasieki i jak smakuje miód od "miejskich pszczółek". 
Audio
  • Rozmowa z ekspertami o życiu pszczół w wielkim mieście (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockMediaSeller / Shutterstock

Małgorzata Głogowska porozmawiała z pszczelarzem Wiktorem Jędrzejewskim o miejskich pszczołach. Mężczyzna zaangażowany w życie owadów opowiedział, że wielu ludziom wydaje się, że miód od wiejskich pszczół jest smaczniejszy niż ten, który uzyskiwany jest od tych, które zamieszkują duże miasta. - To nie chodzi o wieś czy miasto. Chodzi o konkretne miejsce i warunki, w jakich pszczoły przebywają - twierdzi.

Mgr inż. Piotr Zwierzchowski z Działu Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Króla Jana III w Wilanowie pochwalił się tym, że na terenie pałacowego ogrodu znajduje się już dziesięć uli. Dodaje również, że udało mu się też stworzyć i zasiedlić tzw. kłodę bartną (prototyp ula). - Człowiek, zanim stworzył kłodę bartną, zdążył przyjrzeć się temu, jak żyją pszczoły - ocenia. Na terenie pałacu można zakupić miód produkowany przez pracowite owady i przekonać się, jak w rzeczywistości smakuje.

Czym są kószki i jak pszczoły w nich funkcjonują? Gdzie można odbyć kurs pszczelarski i dlaczego zdobywa on liczne grono zainteresowanych?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: mgr inż. Piotr Zwierzchowski (Dział Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Króla Jana III w Wilanowie) 

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 11.15

K.A/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bolące stawy - ćwiczyć, czy stosować leki?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:35
Ortopeda dr Robert Jopowicz opowiadał, jakie metody leczenia są najbardziej wskazane w przypadku uciążliwych bólów stawów. Czy za każdym razem, w momencie tego typu dolegliwości - jesteśmy skazani na ciągłe wędrówki do apteki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czad. Cichy zabójca nie tylko w czasie zimy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 11:52
- Kominiarz przynosi szczęście zapobiegając nieszczęściu - mówi Mirosław Antos z Krajowej Służby Kominiarzy. Zachęca do korzystania z pomocy specjalisty i przestrzega przed zatruciem czadem, które - jak się okazuje - jest także wysoce prawdopodobne w okresie wiosenno-letnim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania lekarskie. Zamiast zaglądania na fora internetowe - wizyta u lekarza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 12:55
Czasami łatwiej nam poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z naszym zdrowiem w internecie, niż wybrać się na badania. W "Czterech porach roku" lekarz rodzinny Michał Sutkowski wyjaśnia zagadkowe skróty widniejące na kartce z wynikiem naszych badaniach i tłumaczy dlaczego wizyta lekarska jest tak ważna w profilaktycznej walce z chorobami.
rozwiń zwiń