X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraińscy pracownicy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 12:50
W CZterech porach roku" bedziemy rozmawiać o Ukraińcach, którzy osiedlają się i pracują w Polsce. Jakich zajęć się podejmują, czy większość z nich pracuje w naszym kraju legalnie, po zdobyciu odpowiednich dokumentów, czy może jest to praca "na czarno"?
Sektory, w których najczęściej znajdują zatrudnienie to w pierwszej kolejności usługi administrowania - ochrona, sprzątanie, na drugim miejscu jest przemysł przetwórczy a na trzecim budownictwo
Sektory, w których najczęściej znajdują zatrudnienie to w pierwszej kolejności usługi administrowania - ochrona, sprzątanie, na drugim miejscu jest przemysł przetwórczy a na trzecim budownictwoFoto: pixabay

Czy ci, którzy mają polskie korzenie występują o Kartę Polaka, uczą się języka polskiego i zamierzają na stałe związać swoje losy z Polską. Zapytamy o to Dimę Garbowskiego, autora wydanej niedawno książki "Polak z Ukrainy", w której opisuje świat imigranta. Zdradza dlaczego opuścił Ukrainę i wybrał właśnie Polskę oraz jaką drogę musiał przebyć wraz z rodziną, by spełnić swoje marzenia o lepszym życiu.

Po godz. 10 w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" spotkanie z Waldemarem Dąbrowskim, dyrektorem Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Porozmawiamy, m.in. o przygotowywanych spektaklach związanych z obchodzonym właśnie Rokiem Moniuszkowskim, ale także o orkiestrze Sinfonia Varsovia, której był współzałożycielem, czy wcześniejszym okresie, kiedy był szefem słynnego niegdyś klubu Riviera Remont w Warszawie.

W naszym mini poradniku o e-administracji tym razem o e-legitymacjach, czyli dokumentach uczniów i studentów, które można mieć przy sobie w telefonie, a nie w formie papierowej.

Powiemy też o akcji "Zostań wolontariuszem" organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego przed 75. rocznicą Powstania.

Zaś po godz. 11 w cyklu porad prawnych o prawie pracy, a konkretnie o delegacjach służbowych, dietach, ubezpieczeniach w trakcie takich delegacji, wykorzystaniu służbowych samochodów etc, o czym w rozmowie z mecenas Katarzyną Ludwig.

*** 

Do słuchania "Czterech pór roku" we wtorek w godzinach 9.00 -12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konsekwencje nieudzielenia urlopu wypoczynkowego

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 12:00
Urlop to prawo pracownika i nikt go tego prawa pozbawić nie może, ani nie może go zmusić do wykorzystania tego urlopu. Wymiar wolnego zależy od stażu pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już blisko 600 tys. cudzoziemców płaci składki ZUS. Najwięcej, 441 tys., Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 12:40
Około 587 tysięcy cudzoziemców z ponad 170 państw płaci składki ZUS. Największą grupę ubezpieczonych stanowią Ukraińcy. Jak wynika z opracowania przygotowanego przez ZUS w Opolu, składki na konto naszego ubezpieczyciela wpłaca ponad 441 tys. obywateli Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińcy zasilają swój kraj miliardami dolarów zarobionymi w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 11:44
Z roku na rok rośnie wartość transferów pieniężnych przekazywanych na Ukrainę przez pracujących w Polsce obywateli tego kraju. Jak informuje Narodowy Bank Ukrainy, w ubiegłym roku było to 3,6 mld dolarów, to ponad 3 proc. PKB Ukrainy.
rozwiń zwiń