Czy Ukraińcy traktują Polskę jako kraj docelowy czy są tutaj tymczasowo?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 15:38
Obywatele Ukrainy przyjeżdżają do Polski w różnych celach: turystycznie lub celach zarobkowych. Niektórzy z nich zostają w Polsce na stałe. Ci jednak, którzy posiadają polskie pochodzenie mogą starać się o Kartę Polaka. Gościem "Czterech pór roku" był Dima Garbowski, imigrant polskiego pochodzenia, autor książki "Polak z Ukrainy". 
Audio
  • Dima Garbowski o imigrantach w Polsce (cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W rozmowie z Małgorzatą Raduchą, Dima Garbowski mówi, że to co różni Ukrainę od Polski to styl życia - W Polsce podoba mi się spokojne tempo życia. W momencie, kiedy my mieszkaliśmy w Kijowie, były szybkie zmiany. Zmieniały się drastycznie kursy walut. W przeciągu pół roku zamknięto ok. 80. banków. (...) Nie mówię, że na Ukrainie jest źle, ale szybkie zmiany są na pewno - dodaje Dima Garbowski. 

Na pytanie, czy Ukraińcy przyjeżdżają do Polski, aby zostać na stałe, gość odpowiada, że mieszańcy są różni. Niektórzy z nich przyjeżdżają, aby zarobić pieniądze i wrócić do swojej ojczyzny, a niektórzy planują pobyt stały. - Moim zdaniem to zależy od tego, czy tym ludziom uda się znaleźć swoje miejsce tutaj - powiedział gość. 

Dima Garbowski jest prywatnie szczęśliwym mężem i ojcem. Oprócz prowadzenia firmy, prowadzi swój kanał na You-Tubie oraz jest autorem książki "Polak z Ukrainy", w której opisuje świat imigranta. 

Jakie marzenia ma Dima Garbowski? Jaką ukraińską potrawę najbardziej lubi? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: Dima Garbowski (imigrant, autor książki "Polak z Ukrainy")

Data emisji: 28.05.2019

Godzina emisji: 9.15

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Już ponad 580 tys. cudzoziemców zatrudnionych w Polsce płaci składki ZUS. Największą grupą są Ukraińcy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:18
- Ponad 580 tys. cudzoziemców zatrudnionych w Polsce płaci składki ZUS - powiedział rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlęta Lwowskie. Kim są Ci bohaterowie?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:39
Uczniowie i studenci, którzy oddali swoje życie w walce o Lwów w latach 1918 i później ponownie w 1920 roku. Najmłodszy obrońca miał 9 lat. Hołd tym kilkunastuletnim chłopcom i dziewczętom można oddawać w kilku różnych miejscach. Dlaczego tak wielka jest rola Orląt? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołodymyr Zełenski nowym prezydentem Ukrainy. Jak będą wyglądały relacje polsko-ukraińskie?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 20:13
Ustępującego prezydenta Petra Poroszenkę zastąpi Wołodymyr Zełenski. Prezydent elekt uzyskał 73 procent poparcia, a w poniedziałek wygłosił mowę inauguracyjną, która miała miejsce w Kijowie. Jakie bedą stosunki między ukraińskim rządem a Polską? 
rozwiń zwiń